آخرین وضعیت مناطق سیل زده در 3 استان جنوبی/ امدادرسانی به بیش از 65 هزار نفر

آخرین وضعیت مناطق سیل زده در 3 استان جنوبی/ امدادرسانی به بیش از 65 هزار نفر

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ضمن تشریح آخرین وضعیت مناطق سیل زده در جنوب شرق کشور از توزیع بیش از 11 هزار بسته موادغذایی در میان سیل زدگان خبر داد.

بابک محمودی در گفت وگو با تفریحبار درباره آخرین وضعیت اقدامات امدادی جمعیت هلال احمر برای سیل زدگان در سه استان سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان گفت: عملیات امدادرسانی به سیل زدگان مناطق جنوب شرقی کشور همچان ادامه دارد. این ماموریت از 27 فروردین ماه و همزمان با موج جدید بارش های شدید در جنوب شرق کشور آغاز شده است و نیروهای جمعیت هلال احمر در همان لحظات اولیه در محل حاضر شده و اقدامات خود را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه مجموعا تا صبح امروز به 65 هزار و 523 نفر در استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان امدادرسانی شده است، گفت: بیشترین ماموریت مربوط به استان سیستان و بلوچستان بوده است. در این ماموریت در گام نخست سه اردوگاه اضطراری در مناطق سیل زده ایجاد و در مجموع نیز برای 4509 نفر شرایط اسکان اضطراری فراهم شد.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به این که ناوگان هوایی هلال احمر در امدادرسانی به سیل زدگان مشارکت داشتند، گفت: با  بهره گیری از توان بالگردها، 1200 نفر از متاثرین حوادث جوی به مناطق امن منتقل شده و 9 نفر از مصدومین سیل نیز به مراکز درمانی منتقل شدند. در مجموع 1400 نیروی هلال احمر در ماموریت امدادرسانی به سیل زدگان جنوب شرق کشور مشارکت داشتند که علاوه بر امدادرسانی، از 350 واحد مسکونی آب را تخلیه کردند.

وی تصریح کرد: از تاریخ 27 فرویدن ماه لغایت سوم اردیبهشت ماه 46 سورتی پرواز برای کمک رسانی به متاثرین از حوادث جوی در جنوب شرقی کشور انجام و 34 تن اقلام امدادی و زیستی برای آن ها ارسال شد.

محمودی ادامه داد: بر همین اساس 897 دستگاه چادر، 8399 تخته پتو، 4429 تخته موکت، 10 هزار کیلوگرم نایلون پوششی، 426 ست شستشو، 395 ست بهداشتی، 11 هزار و 276 بسته غذایی، 11 هزار و 386 بطری آب معدنی و 11 هزار و 100 کیلوگرم برنج در میان سیل زدگان توزیع شده است.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به وضعیت مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان گفت: سیل اخیر بیشترین آسیب را به سیستان و بلوچستان و مناطق جنوبی آن وارد کرده و به همین علت امدادگران جمعیت هلال احمر تا حل مشکلات مناطق سیل زده در کنار مردم حاضر خواهد بود و کمک رسانی را ادامه می دهد.

پایان خبر تفریحبار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آخرین وضعیت مناطق سیل زده در 3 استان جنوبی/ امدادرسانی به بیش از 65 هزار نفر" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آخرین وضعیت مناطق سیل زده در 3 استان جنوبی/ امدادرسانی به بیش از 65 هزار نفر"، کلیک کنید.