آماده باش 40 اکیپ راهداری استان کرمان برای مقابله با پیامدهای بارش های پیش رو

آماده باش 40 اکیپ راهداری استان کرمان برای مقابله با پیامدهای بارش های پیش رو

تفریحبار/کرمان سرپرست اداره کل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان کرمان گفت: تعداد 350 نفر نیروی راهدار در قالب 40 اکیپ راهداری بوسیله 300 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در 25 راهدارخانه حوزه شمال استان به صورت 100 درصد آماده باش کامل قرار گرفتند تا ضمن امدادرسانی به مسافران، از صدمات احتمالی سیل پیش رو به جاده ها و پل ها جلوگیری کنند.

علی عبدالهی شامگاه 27 فروردین با اعلام این خبر اظهار کرد: پس از اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر هشدار سطح قرمز و احتمال وقوع سیل در مناطق غربی و شرقی استان کرمان، همه راهداران استان به حالت آماده باش قرار گرفتند تا با استفاده از تجهیزات و ماشین آلات راهداری و همچنین کسب اطلاعات آنلاین از سامانه های نظارت تصویری و سامانه های هوشمند جاده ای مرکز مدیریت راه های استان، در پیشگیری از تخریب و یا انسداد احتمالی راه ها به صورت واکنش سریع عمل نمایند.

وی افزود: بنا به پیش بینی اداره کل هواشناسی استان طی 48 ساعت آینده، حدود 200 میلیمتر امکان بارندگی وجود دارد و شرق تا غرب استان را در برمی گیرد، بر همین اساس شهرستان های ریگان و گنبکی بیشترین بارندگی و پس از آن حوزه مرکزی و شهرستان های غربی بیشترین بارش را خواهند داشت.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان بیان کرد: تجربیات سیل در اوایل بهار طی سال های گذشته نشان می دهد سفرهای غیرضروری و توقف مسافران در مسیرهای مستعد سیل و پل ها، جان بسیاری را گرفته، لذا از هم استانی ها خواهشمندیم اکیدا از سفرهای غیرضروری طی 48 ساعت آینده پرهیز کنند و در صورت الزام به سفر حتما قبل از سفر از طریق (سامانه تلفنی و اپلیکشن 141 اطلاعات راه ها) از وضعیت مسیر موردنظر خود آگاهی پیدا کنند. 

 پایان خبر تفریحبار 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آماده باش 40 اکیپ راهداری استان کرمان برای مقابله با پیامدهای بارش های پیش رو" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آماده باش 40 اکیپ راهداری استان کرمان برای مقابله با پیامدهای بارش های پیش رو"، کلیک کنید.