آمریکا سوء قصد به جان نخست وزیر اسلواکی را محکوم کرد

آمریکا سوء قصد به جان نخست وزیر اسلواکی را محکوم کرد

به گزارش تفریحبار به نقل از ایرنا، کارین ژان پی یر سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه به وقت محلی در مورد حمله به نخست وزیر اسلواکی گفت: “رییس جمهور آمریکا از این موضوع آگاه و نگرانی عمیق خود را در مورد این حمله ابراز کرد.

سخنگوی کاخ سفید تصریح کرد: “ما این اقدام خشونت آمیز وحشتناک را محکوم می کنیم.”

دفتر «رابرت فیکو» نخست وزیر اسلواکی روز چهارشنبه اعلام کرد که فیکو در « تلاشی برای ترور» مورد اصابت چندین گلوله قرار گرفت و به شدت مجروح شد. به گزارش شبکه خبری ان بی سی نیوز، زوزانا چاپوتووا رییس جمهور اسلواکی بلافاصله پس از انتشار خبر تیراندازی به جان رابرت فیکو 59 ساله، این حمله را تایید کرد.

دفتر نخست وزیر اسلواکی اعلام کرد که فیکو در «وضعیتی مخاطره آمیز» به بیمارستانی در شهر «بانسکا بیستریکا» منتقل شده است. چاپوتووا نیز در شبک

یک خبرنگار خبرگزاری اسلواکی نیز اعلام کرد که چندین گلوله در شهر «هاندلوا» در حدود 110 مایلی شمال شرقی «براتیسلاوا» پایتخت این کشور شلیک شده است.

این خبرگزاری گزارش داد که فیکو پس از برگزاری نشست دولت، زمانی که در معرض دید عموم قرار گرفت، هدف تیراندازی قرار گرفته است.

طبق این گزارش، عکس هایی که توسط خبرگزاری ها منتشر شده، مردی را نشان می دهد که به نظر می رسد در هندلوا بازداشت شده است.

ه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت: «از حمله وحشیانه و بی ملاحظه امروز به رابرت فیکو کاملا شوکه شده ام و آن را به شدت محکوم می کنم.»

رییس جمهور اسلواکی افزود: «در این لحظه حساس، برای او آرزوی قدرتمندی و بهبودی زودهنگام دارم. فکر من نیز پیش خانواده و نزدیکان اوست.»

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمریکا سوء قصد به جان نخست وزیر اسلواکی را محکوم کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمریکا سوء قصد به جان نخست وزیر اسلواکی را محکوم کرد"، کلیک کنید.