آیین نامه واردات خودرو توسط جانبازان اصلاح شد – خبرگزاری تفریحبار | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار تفریحبار، آیین نامه اجرایی واردات خودرو سواری توسط جانبازان موضوع بند و تبصره 7 ماده واحده قانون بودجه سال 1402 کل کشور اصلاح و از سوی معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد که از مهم ترین موارد اصلاحی حذف شرط عدم امکان فروش رسمی، عادی و وکالتی تا پنج سال است.

در این مصوبه آمده است: هیات وزیران در جلسه 1402/11/11 به پیشنهاد شماره 400/02/233183 مورخ 1402/9/21 بنیاد شهید و امور ایثارگران و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

آیین نامه اجرایی بند (و) تبصره (7) ماده واحده قانون بودجه سال 1402 کل کشور مورخ 1402/5/18، به شرح زیر اصلاح می شود:

1- تبصره زیر به ماده (10) الحاق می شود:

«تبصره – نظام اولویت دهی امکان واردات خودرو توسط جانبازان متناسب با درصد جانبازی و همچنین منابع و ظرفیت های موجود خواهد بود.»

2- در بند (1) ماده (17) پس از عبارت «قطع نخاع» عبارت «یا نابینایی دو چشم یا ترکیب دو آسیب از آسیب های مذکور» اضافه و تبصره زیر به ماده مذکور الحاق می شود:

«تبصره – جانبازان می توانند با توجه به غیرتجاری، بودن بدون کارت بازرگانی پس از ثبت سفارش با تشخیص و تایید بنیاد شهید و امور ایثارگران راساً نیز اقدام به واردات خودرو طبق شرایط بند (1) این ماده نمایند مشروط به اینکه خودروی وارداتی دارای تاییدیه های فنی سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان ملی استاندارد ایران و خدمات پس از فروش باشد.»

3- ماده (20) حذف شد.

آیین نامه واردات خودرو توسط جانبازان اصلاح شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آیین نامه واردات خودرو توسط جانبازان اصلاح شد – خبرگزاری تفریحبار | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آیین نامه واردات خودرو توسط جانبازان اصلاح شد – خبرگزاری تفریحبار | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.