ارزیابی رسانه های عبری زبان از هدف گیری حزب الله لبنان علیه مواضع استراتژیک اشغالگران

رسانه های صهیونیست داده های مربوط به حجم درگیری در جبهه شمال فلسطین اشغالی را فاش و اشاره کردند که حزب الله در هدف گیری خود به مواضع استراتژیک حمله کرده است.

به گزارش تفریحبار، رسانه های رژیم صهیونیستی امروز -جمعه- اطلاعاتی را در رابطه با حجم درگیری در جبهه شمالی فلسطین اشغالی فاش و اشاره کردند که نبرد در شمال بخشی جدایی ناپذیر از نبرد چند جبهه است.

روزنامه یدیعوت آحارونوت با اشاره به اینکه حزب الله از هفت اکتبر تاکنون 3100 گلوله راکت و خمپاره و 33 هواپیمای بدون سرنشین انفجاری شلیک کرده است، نوشت حزب الله با شکست فاصله زیادی دارد.

این روزنامه با اشاره به اینکه «حزب الله حدود 240 گلوله سنگین از 100 تا 500 کیلوگرم شلیک کرد و خسارات شدیدی به بار آورد»، نوشت که «این بمب ها مقر لشکر الجلیل در برنت را ویران کردند».

همچنین این گزارش حاکی از آن است که «حزب الله حداقل 700 موشک ضد زره شلیک کرد که برخی از آنها پیشرفته بودند که نه تنها به شهرک ها و مواضع جبهه ارتش اسراییل در خط تماس، بلکه به پایگاه های استراتژیک مانند واحد کنترل ترافیک هوایی در مرون و نیز مکان های دیگر با هدف ضربه زدن به آنها شلیک شدند.

این روزنامه «دیدن ویرانی های وارد شده بر کریات شمونه، متولا و دیگر شهرک ها را خشمگین کننده دانسته و افزود به نظر می رسد که بن بست استراتژیک راه حلی ندارد.

به همین ترتیب، روزنامه عبری زبان نوشت که «حزب الله اعتمادی را که در طول 20 سال رشد به دست آورده بود، از دست نداده است».

طبق آنچه این گزارش در ادامه می آورد آخرین برآوردها حاکی از وجود 200 هزار گلوله راکت در انواع مختلف، حدود 100 هزار گلوله خمپاره در اندازه های مختلف و ده ها هزار موشک «گراد» با قابلیت رسیدن به حیفا و همچنین هزاران گلوله راکت که مرکز و جنوب اراضی اشغالی را تحت پوشش قرار می دهد با نیم تن وزن و قابلیت های نقطه زنی هستند. این گزارش افزود که «اینها تهدیدی است که جبهه داخلی اسراییل هنوز آن را درک نکرده است».

شهرک نشینان کریات شمونه برنخواهند گشت

روزنامه معاریو در همین زمینه اشاره کرد که «شمال در حال پژمرده شدن و فروپاشی است» و افزود: «ترک شمال اکنون در حال وقوع است».

ارزیابی رسانه های عبری زبان از هدف گیری حزب الله لبنان علیه مواضع استراتژیک اشغالگران

این روزنامه افزود: هیچ جدول زمانی، تاریخ، آدرس، راه حلی وجود ندارد. عمدتاً نبردهای داخلی و رهبری ضعیف وجود دارد.

معاریو همچنین نوشت شهرک نشینان اکنون 6 ماه است که راه حل های اسکان موقت را دنبال می کنند و افراد توانا در میان آنها آپارتمان اجاره و شروع به تطبیق با مکان های جدید کرده اند.

این روزنامه با اشاره به اینکه 2 نظرسنجی انجام شده در شهرک کریات شمونه که نشان می دهد که 40 درصد از ساکنان آن قصد بازگشت به آنجا را ندارند، خاطرنشان کرد: کسانی که برمی گردند کسانی هستند که چاره ای ندارند، سالمندان، بیماران، فقرا و کسانی که نیاز به مراقبت اجتماعی دارند.

پایان خبر تفریحبار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ارزیابی رسانه های عبری زبان از هدف گیری حزب الله لبنان علیه مواضع استراتژیک اشغالگران" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ارزیابی رسانه های عبری زبان از هدف گیری حزب الله لبنان علیه مواضع استراتژیک اشغالگران"، کلیک کنید.