از انهدام 20 باند جرایم سایبری تا درگیری منجر به قتل در مازندران

از انهدام 20 باند جرایم سایبری تا درگیری منجر به قتل در مازندران

تفریحبار/مازندران رییس پلیس فتای فراجا در مازندران با اشاره به انهدام 20 باند جرایم سایبری از مسدود کردن 35 میلیارد ریال وجوه حاصل از برداشت های غیر مجاز اینترنتی با اقدام به موقع مرکز فوریت های سایبری پلیس فتای استان خبر داد.

سردار« وحید مجید» صبح امروز، 16 اردیبهشت در ستاد فرماندهی انتظامی استان مازندران با بیان اینکه پلیس فتای استان از پلیس های دارای رتبه در حوزه کشف جرایم سایبری بین استان های کشور است، افزود: پلیس فتای مازندران در سال 1402 موفق به کسب رتبه دوم شده است.

وی با بیان اینکه بدلیل ضریب بالای نفوذ اینترنت در مازندران و دریافت خدمات بالای سایبری شهروندان، طبیعتاً مجرمان اینترنتی در این حوزه فعالیت بیشتری دارند، افزود: پلیس فتای استان با جرایم مختلفی در این حوزه نسبت به سایر استان ها مواجه است.

وی کلاهبرداری اینترنتی با تاکید بر بازارهای آنلاین، برداشت های اینترنتی غیر مجاز، مزاحمت های اینترنتی، دسترسی به اطلاعات افراد و قمار و شرط بندی اینترنتی را از اولویت های جرایم سایبری در استان مازندران برشمرد.

رییس پلیس فتای فراجا از انهدام 20 باند در حوزه های مختلف جرایم سایبری در استان مازندران، خبر داد و افزود: 35 میلیارد ریال از وجوه مردم که از سوی مجرمان سایبری به صورت غیرمجاز برداشت شده بود با اقدام به موقع مرکز فوریت های سایبری پلیس فتای مازندران مسدود شد که روش خوبی برای حفظ وجوه مردم و اقدام قانونی برای برگشت آن به حساب شهروندان است.  

سردار مجید با اشاره به اینکه در حوزه طرح نور اقدامات قابل ملاحظه ای داشته ایم، افزود: تقریباً 9 هزار و 835 تارنما و صفحه را که دارای تاثیر منفی در حوزه امنیت اخلاقی مردم بوده و در انتشار تصاویر نامربوط و محتواهای غیرمتعارف فعالیت داشته رصد و مورد پایش قرار دادیم.

وی افزود: با تمرکز عملیاتی روی 3 هزار و 842 مورد و انطباق آن با جرم انگاری بالغ بر 765 مورد با تذکر تلفنی با استفاده از کاربران هوشمندی که در این حوزه داشته ایم و اعلام به فتای مراکز استان اقدام شد .

رییس پلیس فتای فراجا همچنین از برخورد قضایی و عملیاتی با یک هزار مورد از این صفحات و تارنماها و حذف محتواها خبر داد و افزود: در این حوزه با همکاری شهروندان اقدامات خوبی صورت گرفته است .

دستگیری باند سارقان خودرو با 33 فقره سرقت در مازندران

رییس پلیس آگاهی استان مازندران از انهدام باند سارقان خودرو و داخل خودرو با 33 فقره سرقت در در شهرستان ساری خبر داد.

سرهنگ کاراگاه «علی قیصری» در تشریح جزییات این خبر بیان کرد: در پی وصول اخبار مربوط به سرقت خودور و داخل خودرو، موضوع در دستور کار کاراگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس اگاهی استان مازندران قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پلیس با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی، اقدام به شناسایی متهمان کردند و در چندین عملیات ضربتی، این افراد را در مخفیگاه های مختلف با خودروهای سرقتی دستگیر کردند.

سرهنگ قیصری اظهار کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با توجه به گستردگی جرایم باند فوق و تحقیقات گسترده توانستند جمعآ از سارقین دستگیر شده، 33 فقره انواع سرقت ها را کشف کنند.

رییس پلیس آگاهی استان مازندران تصریح کرد: سارقان با هماهنگی قضایی پس از اقرار به جرایم یادشده با قرار مناسب روانه زندان شدند.

زوج سارق دلار از اتباع بیگانه در چالوس دستگیر شدند

فرمانده انتظامی شهرستان چالوس از دستگیری یک زوج سارق دلارهای اتباع بیگانه در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ «محسن سلیمانی» در تشریح این خبر بیان کرد: طی وقوع یک فقره سرقت از اتباع بیگانه در شهرستان چالوس، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: متهمان با مراجعه به مناطق تفریحی در شهرستان چالوس با اتباع خارجی مورد نظر را تحت نظر قرار می دادند و در موقیعت مناسب اقدام به سرقت دلارها می کردند و متواری می شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان چالوس تصریح کرد: ماموران با اقدام اطلاعاتی، متهمان را که یک زن و مرد بودند در یکی از شهرستان های همجوار شناسایی و دستگیر کردند.

وی ادامه داد: ماموران در بازدید از خودروی متهمان 4 برگ اسکناس صد دلاری، 42 برگ اسکناس یک دلاری، یک برگ اسکناس دو دلاری، دو برگ اسکناس 10 دیناری، یک برگ اسکناس 20 دیناری کویت و مبلغ 7 میلیون و 600 هزار تومان وجه نقد و چهار دستگاه تلفن همراه لمسی کشف کردند.

سرهنگ سلیمانی در پایان خاطرنشان کرد: متهمان اهل یکی از استان های مرکزی کشور بودند و پس از تشکیل پرونده جهت سیرمراحل قانونی به دادسرا اعزام و روانه زندان شد.

نزاع و درگیری منجر به قتل شد / دستگیری قاتل در کمتر از یک ساعت

فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر از چاقوکشی منجر به قتل خبر داد و گفت: قاتل در کمتر از یک ساعت، دستگیر شد.

سرهنگ «علی اکبر قلی پور»در تشریح این خبر بیان کرد: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر وقوع درگیری منجر به چاقوکشی در شهرستان بهشهر، بلافاصله ماموران برای بررسی موضوع به محل وقوع حادثه اعزام شدند.

وی افزود: ماموران با حضور در محل حادثه و در بررسی های اولیه دریافتند، درگیری بین خانم 33 ساله با مردی بوده است که به علت مشکلات شخصی با یکدیگر درگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر، تصریح کرد: در این نزاع و درگیری یکی از طرفین دعوا خانم به شدت با سلاح سرد (چاقو) از ناحیه قفسه سینه و پشت مجروح که سریعاً با حضور عوامل اورژانس به مرکز درمانی منتقل و با توجه به تلاش کادر درمان، این فرد مصدوم به علت شدت جراحات وارده جان باخت.

سرهنگ قلی پور با اشاره به وقوع قتل، از پیگیری موضوع توسط کارآگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی برای شناسایی و دستگیری قاتل با هماهنگی قضایی خبر داد و افزود: با اشراف اطلاعاتی و اقدامات ویژه پلیسی متهم به قتل در کمتر از یک ساعت شناسایی و بازداشت شد.

پایان خبر تفریحبار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "از انهدام 20 باند جرایم سایبری تا درگیری منجر به قتل در مازندران" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "از انهدام 20 باند جرایم سایبری تا درگیری منجر به قتل در مازندران"، کلیک کنید.