اساسنامه سازمان ملی هوش مصنوعی تا 3 ماه آینده تدوین می‌شود

با ابلاغ ماده واحده «تشکیل شورای ملی راهبری و تأسیس سازمان ملی هوش مصنوعی»؛

اساسنامه سازمان ملی هوش مصنوعی تا 3 ماه آینده تدوین می‌شود

سرپرست ریاست جمهوری و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی ماده واحده «تشکیل شورای ملی راهبری و تأسیس سازمان ملی هوش مصنوعی» را برای اجرا ابلاغ کرد.

ماده واحده «تشکیل شورای ملی راهبری و تأسیس سازمان ملی هوش مصنوعی» که در جلسه 901 مورخ 29‏‏/03‏‏/1403 شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است؛ به شرح ذیل برای اجرا ابلاغ می‌گردد:

«ماده واحده – ضمن تأیید کلیات سند ملی هوش مصنوعی و واگذاری تصویب مفاد آن به شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ به منظور برنامه‌ریزی، راهبری، هماهنگی و نظارت بر حسن اجرای این سند شامل؛ تصویب نقشه راه اجرایی‌سازی سند، تصویب آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های لازم جهت تسهیل اجرای سند، تصویب ره‌‌نگاشت کاربست هوش مصنوعی در دستگاه‌های اجرایی مستقل ملی و پیشنهاد روزآمدسازی سند؛ «شورای ملی راهبری هوش مصنوعی»، با ترکیب ذیل تشکیل می­گردد. همچنین در راستای ساماندهی و توسعه زیست‌بوم هوش مصنوعی کشور و انجام امور دبیرخانه این شورا؛ «سازمان ملی هوش مصنوعی» به صورت یک سازمان مستقل زیر نظر رئیس جمهور تأسیس می‌شود.

 1. رئیس جمهور به عنوان رئیس شورا؛
 2. معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری به عنوان نائب رئیس شورا؛
 3. دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی یا معاون ذی‌ربط؛
 4. دبیر شورای عالی فضای مجازی یا معاون ذی‌ربط؛
 5. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یا معاون ذی‌ربط؛
 6. وزیر علوم، تحقیقات و فناوری یا معاون ذی‌ربط؛
 7. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا معاون ذی‌ربط؛
 8. وزیر صنعت، معدن و تجارت یا معاون ذی‌ربط؛
 9. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یا معاون ذی‌ربط؛
 10. رئیس ستاد کل نیروهای مسلح یا معاون ذی‌ربط؛
 11. وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح یا معاون ذی‌ربط؛
 12. وزیر اطلاعات یا معاون ذی‌ربط؛
 13. رئیس سازمان اداری و استخدامی یا معاون ذی‌ربط؛
 14. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یا معاون ذی‌ربط؛
 15. رئیس مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه یا معاون ذی‌ربط؛
 16. دو نفر عضو حقیقی به پیشنهاد دبیر شورا و با حکم رئیس شورا؛
 17. رئیس سازمان ملی هوش مصنوعی به عنوان دبیر شورا.

تبصره – معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری موظف است ظرف مدت 3 ماه از زمان ابلاغ سند، اساسنامه سازمان ملی هوش مصنوعی را با همکاری ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مرکز ملی فضای مجازی و سازمان اداری و استخدامی کشور؛ تدوین و پس از تأیید شورای ملی راهبری هوش مصنوعی کشور؛ جهت تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال کند».

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اساسنامه سازمان ملی هوش مصنوعی تا 3 ماه آینده تدوین می‌شود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اساسنامه سازمان ملی هوش مصنوعی تا 3 ماه آینده تدوین می‌شود"، کلیک کنید.