اعلام برندگان بخش نوعی نگاه جشنواره کن/ فیلم تلفیقی چینی برد

اعلام برندگان بخش نوعی نگاه جشنواره کن/ فیلم تلفیقی چینی برد

به گزارش تفریحبار، 10 سال پس از آن که فیلم مهیج مجارستانی «خدای سفید» با تمرکز بر یک سگ جایزه بخش نوعی نگاه جشنواره کن را برد، امسال کارگردان چینی گوان هو با فیلم «سگ سیاه» که تلفیقی از وسترن، فیلم نوآر و کمدی با حضور یک سگ در داستان است، این جایزه را از آن خود کرد.

تفریحبار نوشت:این فیلم درباره یک فرد تنهای آسیب دیده است که پس از سپری کردن زندان به زادگاه خود باز می گردد و یک سگ تازی به همان اندازه خسته را پیدا می کند. فیلم گوان هو با شکست دادن 17 فیلم دیگر این بخش موفق به کسب جایزه بهترین فیلم شد. رییس هیات داوران این بخش که زاویه دولان، بازیگر و نویسنده فیلم هایی چون «مامان» و «لارنس» از کانادا بود، فیلم گوان را شعری نفس گیر با تخیل و کارگردانی استادانه خواند و آن را ستود.

این برد در حالی به دست آمد که این فیلم جایزه دوم بخش «پالم داگ» یا نخل سگ را برد و جایزه بهترین سگ در یک فیلم به کمدی لتیشیا دوش با عنوان «سگ در دادگاه» رسید که آن هم از فیلم های بخش نوعی نگاه بود، اما جایزه ای از این بخش را کسب نکرد.

جایزه نایب قهرمان هم به فیلم «داستان سلیمانی» کارگردان فرانسوی بوریس لوژکین اهدا شد. این درام اجتماعی داستان مبارزه یک دوچرخه سوار مهاجر اهل گینه در پاریس را که درخواست پناهندگی داده تصویر می کند و ابو سنگاره بازیگر فیلم برنده جایزه بهترین بازیگر هم شد.

دیگر جایزه بهترین بازیگر که بدون تمرکز بر جنسیت بازیگران اهدا شد، به بازیگر هندی آناسویا سنگوپتا برای بازی در فیلم «بی شرم» به کارگردانی کنستانتین بویانوف رسید.

جایزه بهترین کارگردانی به صورت مشترک به رونگانو نیونی، کارگردان زن زامبیایی-بریتانیایی برای فیلم مهیج «درباره تبدیل شدن به مرغ دریایی» و روبرتو مینروینی، مستندساز مشهور ایتالیایی برای «لعنتی» درامی درباره جنگ داخلی آمریکا اهدا شد.

هیات داوران جایزه جوان را به فیلم «گاو مقدس» لویی کورووازیه به عنوان بهترین کارگردان اول اهدا کرد که درباره یک نوجوان روستایی است که وارد رقابت منطقه ای پنیرسازی می شود و از یکی دیگر از فیلم های اول؛ درام «نوره» ساخته توفیق الزیدی، کارگردان سعودی که مطالعه ای درباره 2 روستا که با عشق مشترک به هنر پیوند خورده اند، است نیز تقدیر ویژه شد.

هیات داوران بخش نوعی نگاه متشکل از بازیگر ویکی کریپس، فیلمسازان مایمونا دوکوره و اسما المدیر و تاد مک کارتی منتقد کهنه کار بود.

جوایز بخش اصلی امشب اهدا خواهد شد.

فهرست کامل برندگان:

بهترین فیلم: «سگ سیاه»، گوان هو

جایزه هیات داوران: «داستان سلیمان»، بوریس لوژکین

بهترین کارگردان: روبرتو مینروینی برای «لعنتی» و «درباره تبدیل شدن به مرغ دریایی» رانگانو نیونی

بازیگری: آناسویا سنگوپتا برای «بی شرم» و ابو سنگاره برای «داستان سلیمان»

جایزه جوان: «گاو مقدس!» لویی کورووازیه

تقدیر ویژه: «نورا»، توفیق الزیدی

22057

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعلام برندگان بخش نوعی نگاه جشنواره کن/ فیلم تلفیقی چینی برد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعلام برندگان بخش نوعی نگاه جشنواره کن/ فیلم تلفیقی چینی برد"، کلیک کنید.