افزایش ذخایر خونی کشور به میانگین 8 روز/ پاسخگویی به تمام نیازهای خونی بیمارستان ها

افزایش ذخایر خونی کشور به میانگین 8 روز/ پاسخگویی به تمام نیازهای خونی بیمارستان ها

مدیرعامل سازمان انتقال خون از افزایش ذخایر خون و فرآورده های خونی به میانگین هشت روز در کشور خبر داد.

به گزارش تفریحبار، دکتر مصطفی جمالی در نشست خبری به مناسبت دهه فجر که در وزارت بهداشت برگزار شد، تامین خون و فرآورده های خونی به میزان کافی، تامین سلامت خون و فرآورده های خونی، رعایت عدالت، استفاده از فناوری های نوین، حمایت از دانش بنیان ها و … را از جمله وظایف سازمان انتقال خون خواند و گفت: به دنبال اقدامات انجام شده ذخایر خون و فرآورده های خونی در کشور از 4 روز به میانگین هشت روز رسیده است. این ذخایر در تهران به 15 روز رسیده است.

وی برنامه استراتژیک سه ساله سازمان انتقال خون را مورد اشاره قرار داد و درباره برنامه های صورت گرفته طی دو سال گذشته، افزود: علاوه بر افزایش ذخایر خون و فرآورده های خونی، شاخص توزیع خون و فرآورده های خونی در مراکز درمانی و بیمارستانی از حدود 75 درصد سال 1400، اکنون به 100 درصد رسیده است و بنابراین 100درصد درخواست ها و نیازهای بیمارستان ها در سراسر کشور را پاسخگو هستیم. 

جمالی همچنین گفت: استفاده از کیسه های فیلتردار در سازمان انتقال خون نیز از 20 درصد به 70 درصد رسیده است.

ادامه دارد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش ذخایر خونی کشور به میانگین 8 روز/ پاسخگویی به تمام نیازهای خونی بیمارستان ها" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش ذخایر خونی کشور به میانگین 8 روز/ پاسخگویی به تمام نیازهای خونی بیمارستان ها"، کلیک کنید.