امیرعبداللهیان: موضوع انسانی رهایی خدمه کشتی توقیف شده مورد توجه جدی ماست

امیرعبداللهیان: موضوع انسانی رهایی خدمه کشتی توقیف شده مورد توجه جدی ماست

به گزارش تفریحبار وزیر امور خارجه کشورمان در ابتدای این گفتگوی تلفنی، تشکیل دولت جدید پرتغال و انتصاب آقای پایلو رانگل به عنوان وزیر امور خارجه جدید این کشور را تبریک گفت و به سابقه روابط خوب و دیرینه فی مابین دو کشور اشاره کرد.

امیرعبداللهیان بار دیگر بر ضرورت پایان جنگ و نسل کُشی رژیم صهیونیستی در غزه و احترام به حقوق مردم مظلوم فلسطین تاکید کرد و رژیم صهیونیستی را به عنوان عامل ریشه ای تمامی این تنش ها و وخامت اوضاع در منطقه دانست.

به نقل از تفریحبار  پایلو رانگل، وزیر امور خارجه پرتغال نیز در این گفتگوی تلفنی بر ضرورت برقراری آتش بس فوری در غزه تاکید کرد و افزود: دولت پرتغال از تشکیل دولت مستقل فلسطینی حمایت می کند و خواستار تلاش تمامی کشورهای منطقه برای کاهش تنش ها در منطقه است.

طرفین هم چنین آخرین دیدگاه های خود را در مورد کشتی توقیف شده اسراییلی حامل پرچم پرتغال تبادل کردند.

امیرعبداللهیان در این ارتباط اظهار داشت: موضوع انسانی رهایی خدمه کشتی، مورد توجه جدی ماست و به سفرای شان در تهران دسترسی کنسولی، آزادی و تحویل شان را اعلام کرده ایم.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امیرعبداللهیان: موضوع انسانی رهایی خدمه کشتی توقیف شده مورد توجه جدی ماست" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امیرعبداللهیان: موضوع انسانی رهایی خدمه کشتی توقیف شده مورد توجه جدی ماست"، کلیک کنید.