انتخاب رشته بیش از320 هزار نفر از متقاضیان دانشگاه فرهنگیان

در گفت وگو با تفریحبار مطرح شد؛

انتخاب رشته بیش از320 هزار نفر از متقاضیان دانشگاه فرهنگیان

مشاور سرپرست سازمان ملی سنجش گفت: بیش از 320 هزار نفر از داوطلبان دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته اقدام کرده اند. این داوطلبان تا 18 خرداد برای انتخاب رشته فرصت دارند.

علیرضا کریمیان مشاور سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور در گفت وگو با خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری تفریحبار،  با بیان اینکه نوبت اول آزمون سراسری 1403 همزمان با آزمون پذیرش دانشجومعلم روز های 7 و 8 اردیبهشت برگزار شد، اظهار کرد: در این آزمون در مجموع یک میلیون و 152 هزار و 518 داوطلب ثبت نام کرده بودند که 63 درصد آنها زن و 37 درصد مرد بودند. در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم نیز 660 هزار و 393 نفر نام نوشته بودند که از این تعداد 66 درصد زن و 34 درصد مرد بودند. اکنون همه این افراد می توانند انتخاب رشته کرده و کدرشته محل های مد نظر را با توجه به دفترچه انتخاب رشته انتخاب کنند.

وی افزود: زمان انتخاب رشته آزمون فرهنگیان از هشتم تا دوازدهم خرداد مقرر شده بود، اما روز گذشته با اعلام سازمان سنجش تا شانزدهم خرداد تمدید شد و تاکنون بیش از 320 هزار داوطلب انتخاب رشته کرده اند. 

کریمیان تصریح کرد: ضرورت دارد متقاضیان در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم سال 1403، به درگاه اطلاع رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش مراجعه و با ورود به سامانه جامع آزمون سراسری و با توجه به رشته محل های اعلام شده در دفترچه راهنمای مذکور، نسبت به انتخاب رشته محل های مورد علاقه خود اقدام کنند.

مشاور سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور ادامه داد: قبولی نهایی داوطلبان در این آزمون براساس نمره کل نهایی شامل نمره آزمون اختصاصی تربیت معلم، نمره آزمون سراسری، سوابق تحصیلی و نمره ارزیابی شایستگی معلمی خواهد بود.

وی گفت: داوطلبان ضمن مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم سال 1403 و اطلاعیه های منتشر شده در درگاه اطلاع رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور، انتخاب رشته را به ساعات پایانی مهلت تعیین شده موکول نکنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتخاب رشته بیش از320 هزار نفر از متقاضیان دانشگاه فرهنگیان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتخاب رشته بیش از320 هزار نفر از متقاضیان دانشگاه فرهنگیان"، کلیک کنید.