انتقاد نظامی ارشد کره‌شمالی از آمریکا بابت توسعه کمک‌ها به اوکراین

انتقاد نظامی ارشد کره‌شمالی از آمریکا بابت توسعه کمک‌ها به اوکراین

یک مقام ارشد نظامی کره‌شمالی امروز (دوشنبه) از ایالات متحده به دلیل گسترش کمک‌های نظامی به اوکراین انتقاد و بر حمایت پیونگ‌یانگ از مسکو در جنگ اوکراین تاکید کرد.

به گزارش تفریحبار، واشنگتن و سئول به طور فزاینده‌ای از تعمیق همکاری نظامی بین روسیه و کره‌شمالی نگران شده‌اند و آنها را به نقض قوانین بین‌المللی با تجارت اسلحه برای روسیه برای استفاده علیه اوکراین متهم کرده‌اند. مسکو و پیونگ‌یانگ هرگونه انتقال تسلیحات را رد کرده‌اند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، پیمانی که ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه و کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی در سفر هفته گذشته پوتین به پیونگ‌یانگ امضا کردند، هر یک از طرفین را متعهد می‌کند که در صورت تهاجم مسلحانه به یکی از آنها، کمک نظامی فوری به طرف مقابل ارائه کند.

تحلیلگران می‌گویند که این پیمان چارچوبی برای تجارت تسلیحاتی بین 2 کشور ایجاد و ائتلاف ضد آمریکایی و ضد غربی بودن آنها را تسهیل می‌کند.

در واکنش به اعتراضات غرب، «پاک جونگ چون» یکی از مقامات ارشد نظامی کره‌شمالی در بیانیه‌ای که امروز توسط خبرگزاری کی.سی.ان.ای منتشر شد، گفت روسیه حق دارد هر نوع حمله تلافی‌جویانه را انتخاب کند و افزود: «اگر واشنگتن همچنان اوکراین را به سمت یک جنگ نیابتی علیه روسیه سوق دهد، می‌تواند واکنش شدیدتر مسکو و جنگ جهانی جدید را در پی داشته باشد.»

وی به اظهارات پنتاگون در هفته گذشته اشاره کرد که نیروهای اوکراینی می‌توانند از تسلیحات ارائه شده توسط ایالات متحده برای حمله به نیروهای روسیه در هر نقطه از مرز روسیه استفاده کنند.

مقامات ارشد کره‌جنوبی، آمریکا و ژاپن در بیانیه مشترکی که امروز توسط وزارت خارجه سئول منتشر شد، «به شدیدترین وجه ممکن» تعمیق همکاری نظامی بین کره‌شمالی و روسیه را محکوم کردند.

روزنامه واشنگتن پست روز شنبه گزارش داد که روسیه ممکن است حدود ۱.۶ میلیون گلوله توپخانه از کره‌شمالی از اوت تا ژانویه دریافت کرده باشد و داده‌های یک سازمان غیر دولتی امنیتی ایالات متحده را تجزیه و تحلیل کرد که نشان می‌دهد ۷۴ هزار تن مواد منفجره از بنادر خاور دور روسیه به مکان‌های دیگر در امتداد مرزهای نزدیک اوکراین جابجا شده است.

یک افسر ارشد ارتش آمریکا روز یکشنبه گفت توافق دفاعی متقابل پوتین با کره‌شمالی، پتانسیل ایجاد درگیری با چین را دارد که مدت‌هاست متحد اصلی کره‌شمالی بوده است.

پایان خبر تفریحبار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتقاد نظامی ارشد کره‌شمالی از آمریکا بابت توسعه کمک‌ها به اوکراین" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتقاد نظامی ارشد کره‌شمالی از آمریکا بابت توسعه کمک‌ها به اوکراین"، کلیک کنید.