اولین بیمار مبتلا به تب دانگ در استان بوشهر شناسایی شد

اولین بیمار مبتلا به تب دانگ در استان بوشهر شناسایی شد

آفتاب نیوز :

قاسم برجویی فرد صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با بررسی های انجام شده در قالب مراقبت تلفیقی بیماری های منتقله به وسیله پشه آیدس اولین مورد ابتلاء به بیماری تب دانگ وارد شده به استان توسط تیم شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه شناسایی شده و تحت درمان قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: این بیمار سابقه مسافرت به کشور امارات متحده عربی داشته و هفته گذشته به استان بوشهر برگشته است.

برجویی فرد افزود: یک روز بعد از بازگشت از علایم بیماری شامل تب شدید، سردرد و بدن درد در وی ایجاد شده است که با بررسی علایم بیماری و سابقه مسافرت ایشان به کشور امارات متحده عربی در سال جاری با شیوع بیماری تب دانگ روبرو بوده، پزشک متخصص عفونی، به بیماری تب دانگ مشکوک شده است که با نمونه گیری و بررسی با کیت تشخیص سریع، ابتلای ایشان به بیماری تب دانگ تایید شد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: کشور امارات متحده عربی در سال جاری با شیوع بیماری تب دانگ روبرو بوده است.

وی افزود: بیماری تب دانگ یک بیماری ویروسی است که مشخصه آن بروز تب چند روزه ای است که با دو یا بیشتر از نشانه های دیگری مانند تهوع، استفراغ، بثورات پوستی، سردرد، درد پشت چشم، بدن درد و درد عضلانی، درد مفاصل و خونریزی زیرپوستی همراه می شود.

برجویی فرد افزود: با توجه به صید پشه ناقل این بیماری (پشه آیدس) در کشور و استان، توصیه می شود که در صورت مسافرت به کشور های عربی حوزه خلیج فارس و داشتن علایم بالا، حتماً به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کرده و پزشک خود را از سابقه مسافرت آگاه کنید.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: همواره و بخصوص در صورت احساس ناخوشی، با استفاده از قلم دورکننده حشرات و پوشیدن لباس های رنگ روشن و آستین بلند، خود را از گزش انواع پشه محافظت کنید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اولین بیمار مبتلا به تب دانگ در استان بوشهر شناسایی شد" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اولین بیمار مبتلا به تب دانگ در استان بوشهر شناسایی شد"، کلیک کنید.