اینجا، یک میلیارد کیلومتر دورتر از زمین، حیات زنده می ماند!

نگارعلی_ در بازه زمانی 2004 تا 2017، ماموریت کاسینی به رهبری ناسا، آژانس فضایی اروپا و آژانس فضایی ایتالیا به بررسی زحل و قمرهای آن پرداخت. کاسینی توانست در 13 سال تحقیق و پیش از شیرجه انتحاری خود در شهریور 1396، یافته های شگفت انگیزی را ارایه کند؛ انسلادوس، تنها 504 کیلومتر قطر دارد و یک اقیانوس آب مایع را در زیر پوسته یخی خود، جای داده است.

به گزارش خبرگزاری تفریحبار، فوران های سطح انسلادوس را گاز و دانه های یخی تشکیل داده اند که آب اقیانوس را به فضا پرتاب می کنند؛ مهندسان ناسا، آژانس فضایی اروپا و ایتالیا نتوانستند به نمونه هایی از این فوران دست پیدا کنند، با این حال نصب دستگاهی بر روی فضاپیمایی که به سطح انسلادوس رفته است در بررسی نمونه ها و اندازه گیری ترکیب اقیانوس زیرسطحی به آن ها کمک کرده است.

اینجا، یک میلیارد کیلومتر دورتر از زمین، حیات زنده می ماند!

مواد لازم برای حیات

درست مانند اقیانوس های زمین، اقیانوس انسلادوس حاوی نمک است که بیشتر آن کلرید سدیم است که معمولاً به عنوان نمک خوراکی شناخته می شود. اقیانوس این قمر همچنین حاوی ترکیبات مختلف بر پایه کربن است و فرآیندی به نام گرمایش جزر و مدی دارد که انرژی را در ماه تولید می کند. آب مایع، شیمی مبتنی بر کربن و انرژی همه اجزای اصلی حیات هستند. بنابر آنچه گفته شد، مواد لازم برای زنده ماندن حیات در این قمر وجود دارد.

در سال 2023، دانشمندان، فسفات، یک ترکیب حیاتی دیگر را در ذرات یخی که از یخ فشان های انسلادوس فوران می کنند، پیدا کرده اند. فسفات، شکلی از فسفر، برای تمام حیات روی زمین حیاتی است. بخشی از DNA، غشای سلولی و استخوان است. این اولین بار بود که دانشمندان این ترکیب را در یک اقیانوس آبی زیرسطحی فرازمینی کشف کردند.

تا به امروز، هیچ شخصی موفق به یافتن حیات فرازمینی نشده است، اما دانشمندان موافق هستند که انسلادوس مکانی بسیار امیدوارکننده برای جستجوی حیات است.

منبع: sciencealert

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اینجا، یک میلیارد کیلومتر دورتر از زمین، حیات زنده می ماند!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اینجا، یک میلیارد کیلومتر دورتر از زمین، حیات زنده می ماند!"، کلیک کنید.