این خانه ها مشمول مالیات بر خانه خالی می شوند/ در این صورت مالیات 12 برابر می شود

این خانه ها مشمول مالیات بر خانه خالی می شوند/ در این صورت مالیات 12 برابر می شود

به گزارش خبرگزاری تفریحبار، ابوالفضل نوروزی مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه وشهرسازی با بیان اینکه برای اولین بار 120 هزار خانه خالی به سازمان امور مالیاتی کشور معرفی شده است گفت: 120 هزار برگه تشخیص مالیاتی برای این واحدها صادر شده است.

نوروزی اظهار کرد: براساس قانون خانه های خالی در صورت عرضه نشدن با افزایش مالیات هرسال مواجه می شوند و اگر یک واحد مسکونی در سال عرضه نشود مشمول مالیات شده و 6 برابر مالیات عادی از آنها مالیات دریافت می شود و در صورتی که سال بعد هم خالی باشد مشمول مالیات 12 برابری می شود.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه وشهرسازی توضیح داد: براساس قانون در صورتی که خانه های با کاربری مسکونی بیش از 120 روز خالی باشند و اگر در سامانه املاک و اسکان ثبت نام نکرده باشند مشمول مالیات بر خانه های خالی می شوند.

او گفت: اجرای قانون اخذ مالیات بر خانه های خالی زمینه ساز حذف سوداگری و احتکار مسکن می شود.

220

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این خانه ها مشمول مالیات بر خانه خالی می شوند/ در این صورت مالیات 12 برابر می شود" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این خانه ها مشمول مالیات بر خانه خالی می شوند/ در این صورت مالیات 12 برابر می شود"، کلیک کنید.