بازداشت 6 سارق حرفه ای در 3 ماموریت پلیسی/انهدام باند سرقت از انباری

بازداشت 6 سارق حرفه ای در 3 ماموریت پلیسی/انهدام باند سرقت از انباری

رییس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری 6 سارق حرفه ای در جریان اجرای 3 عملیات پلیسی خبر داد.

به گزارش تفریحبار، سرهنگ علی قاسم پور به تشریح سه مورد از ماموریت های پلیس پیشگیری در شبانه روز اخیر پرداخت و گفت: رسیدگی به اولین پرونده در پی اعلام شکایت تعدادی از ساکنین محله مسعودیه، نسبت به سرقت دوچرخه و کالاهای درون انباری ها در دستورکار قرار گرفت و در این خصوص پرونده ای در کلانتری 157 مسعودیه تشکیل شد. در همین راستا نیز با بررسی فیلم دوربین های مداربسته، هویت سارقان شناسایی شد. 

وی افزود: پس از کسب دستور قضایی، همکاران من در یک عملیات منسجم و پلیسی به مخفیگاه این افراد رفته و سه نفر سارق را دستگیر و به کلانتری منتقل کردند. در بررسی ها مشخص شد هر سه سارق، سابقه دار بوده و در گذشته نیز اقدام به سرقت از اماکن خصوصی کرده بودند.

قاسم پور گفت: از مخفیگاه متهمان، اموال مسروقه زیادی مانند دوربین مداربسته، دوچرخه و… کشف شد. همچنین ابزارآلات مورد نیاز در سرقت نیز در محل دیده شد. متهمان به بیش از 10 فقره سرقت اعتراف کردند و برای ادامه روند قضایی به دادسرا انتقال یافتند. 

سرقت انباری در محله جوادیه

رییس پلیس پیشگیری پایتخت با اشاره به پرونده دوم ادامه داد: مدتی پیش، یکی از شهروندان به کلانتری 117 جوادیه گزارش سرقت از انباری منزل خود را ارایه کرد. در بررسی همکاران من مشخص شد سارق با تخریب قفل در اقدام به سرقت کرده است. همچنین در ادامه بررسی این پرونده، ماموران با استفاده از فیلم دوربین مداربسته، هویت دو نفر سارق 38 و 40 ساله را شناسایی کردند.

وی با اشاره به این سارقان، سابقه دار بودند؛ افزود: در یک عملیات غافلگیرانه، هر دو سارق توسط پلیس دستگیر شدند. آنها به 10 فقره سرقت از اماکن خصوصی اعتراف کردند به همین دلیل شناسایی سایر شکات و مالباختگان ادامه دارد.

رییس پلیس پیشگیری پایتخت ادامه داد: از مخفیگاه سارقان اموال سرقتی از جمله لوازم صنعتی، کارگاهی و دستگاه چاپ و تکثیر به ارزش 2 میلیارد ریال توقیف شد.

سارق محتویات خودرو بازداشت شد 

قاسم پور گفت: در پرونده سوم، همکاران من در گشت انتظامی کلانتری 121 سلیمانیه، هنگام گشت زنی در خیابان “پاسدار گمنام” با موتورسیکلتی مواجه شدند که پلاک آن مخدوش بود و راکب آن در حال سرقت محتویات یک خودروی پارک شده بود. ماموران با مشاهده این صحنه، سریعا وارد عمل شده و دستور ایست دادند اما متهم پا به فرار گذاشت. پس از مدتی تعقیب و گریز پلیس توانست با اجرای طرح مهار، متهم را دستگیر و به کلانتری منتقل کند. 

رییس پلیس پیشگیری پایتخت ادامه داد: از وسایل همراه این متهم، یک کامپیوتر و باتری خودرو کشف و ضبط شد. همچنین مالخر این سارق نیز شناسایی شد و دستگیری آن در دستور کار پلیس قرار دارد.

قاسم پور  به شهروندان توصیه کرد: با ارتقای سیستم امنیتی اماکن خصوصی و خودروهای خود  مانند دوربین های مداربسته و دزدگیر، امکان سرقت را به حداقل برسانند.

پایان خبر تفریحبار 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازداشت 6 سارق حرفه ای در 3 ماموریت پلیسی/انهدام باند سرقت از انباری" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازداشت 6 سارق حرفه ای در 3 ماموریت پلیسی/انهدام باند سرقت از انباری"، کلیک کنید.