برگزاری رویداد «چای روضه» همزمان با ایام محرم و صفر در استان – خبرگزاری تفریحبار | اخبار ایران و جهان

برگزاری رویداد «چای روضه» همزمان با ایام محرم و صفر در استان - خبرگزاری تفریحبار | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار تفریحبار، احسان قائدی امروز در آئین رونمایی از پوستر رویداد «چای روضه» اظهار کرد: رویداد «بر شانه‌های نی» که شامل شعرها و نوحه‌های عاشورایی است هر دو سال یک بار در استان برگزار می‌شود درواقع یک سال رویداد برگزار و سال بعد نیز مجموعه آن تولید می‌شود که امسال تا روزهای آتی مجموعه این رویداد تولید خواهد شد.

وی افزود: سال گذشته رویدادی در استان تعریف شد به نام «چای روضه» با محوریت روایت روضه‌های خانگی، دیگ‌های نذری، فضاسازی‌های شهری و روستایی یعنی در این رویداد ارتباط عزای امام حسین (ع) با مردم روایت می‌شود.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری ادامه داد: روایت‌های تولید شده در رویداد «چای روضه» می‌توانند برای تولید داستان، شعر، مستند و… نیز مورد استفاده قرار بگیرند که اتفاق بسیار خوبی است.

قائدی عنوان کرد: سال گذشته استقبال بسیار خوبی از رویداد «چای روضه» صورت گرفت و تولیدات بسیاری در این زمینه داشتیم که مجموعه اول روایت‌های نوشته شده به زودی چاپ خواهد شد، امروز و همزمان با شب اول محرم نیز دومین رویداد چای روضه آغاز خواهد شد.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: رویداد «چای روضه» موجب می‌شود نویسندگان و هنرمندان نگاه ویژه‌تری به مسئله عاشورا و محرم داشته باشند.

وی با اشاره به تولیدات فاخر چهارمحال و بختیاری در حوزه شعر عاشورایی، تصریح کرد: مجموعه اول «بر شانه‌های نیل» در این زمینه چاپ شده و مجموعه دوم که حاصل رویداد سال گذشته است نیز طی روزهای آینده آماده خواهد شد.

قائدی یادآور شد: فراخوان رویداد «چای روضه» نیز پس از رونمایی از پوستر به صورت گسترده در سطح استان منتشر خواهد شد و جمع‌آوری آثار و روایت‌ها تا ایام بعد از اربعین ادامه خواهد داشت، نکته قابل توجه این رویداد حضور راویان اربعین است چراکه موضوع روایت اربعین از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است و با این رویداد در حقیقت افرادی که قصد عزیمت به پیاده‌روی اربعین دارند به راویان اربعین تبدیل می‌شوند.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری بیان کرد: این قابلیت وجود داشت که رویداد «چای روضه» به صورت ملی برگزار شود اما استان قم به واسطه داشتن حمایت‌های استانی در حال برگزاری رویداد «روضه‌های داستانی» به صورت کشوری است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر حمایت‌های لازم از رویداد «چای روضه» در چهارمحال و بختیاری انجام شود امکان برگزاری آن به صورت ملی وجود دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برگزاری رویداد «چای روضه» همزمان با ایام محرم و صفر در استان – خبرگزاری تفریحبار | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برگزاری رویداد «چای روضه» همزمان با ایام محرم و صفر در استان – خبرگزاری تفریحبار | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.