تقسیم کار اجتماعی را در جنگ ترکیبی انجام دهیم/ایران حق دفاع مشروع دارد

تقسیم کار اجتماعی را در جنگ ترکیبی انجام دهیم/ایران حق دفاع مشروع دارد

تفریحبار/فارس نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به جنگ ترکیبی گسترده ای که دشمنان علیه ملت ایران انجام می دهند، بر ضرورت تقسیم کار اجتماعی در جنگ ترکیبی از سوی مردم و مسیولان نهادها و دستگاه های مختلف تاکید کرد.

آیت الله لطف الله دژکام امروز، 31 فروردین در خطبه های نماز جمعه شیراز ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی گفت: جنگ ترکیبی و تقسیم کار اجتماعی دو عبارت آشنا هستند اما ارتباط این دو باید همدیگر باید مورد توجه قرار گیرند.

وی با یادآوری اینکه جنگ ترکیبی جنگی است که در ابعاد مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و نظامی به یک ملتی تحمیل می شود، افزود: آمریکا و اروپا دنبال این هستند که همه به حرفشان گوش دهند و طبق گفته خودشان اگر کسی چنین نکند، تحریم فلج کننده انجام می دهند چنانچه همین ادعا را برای ایران انجام دادند. نظریه پردازان آن ها در عرصه جنگ گفتند برای اینکه ملت ها را تحت فرمان آمریکا و ابرقدرت های مدعی ریاست دنیا در بیاورد، جنگ نظامی کافی نیست و باید در عرصه سیاسی، فرهنگی و اقتصادی هم فشار بر سر ملت ها بیاوریم.

آیت الله دژکام با تصریح اینکه مقارن جنگ اقتصادی، جنگ فرهنگی هم بر علیه ما خیلی قوی شروع کردند و سالیان دراز کار کرده بودند اما اخیرا جلوه هایش را در کوچه و خیابان به رخ کشیدند در صورتی که عموم بانوان ما طرفدار حجاب و پایبند به آن هستند، گفت: همین طور در عرصه نبرد سیاسی هنوز ابزار کهنه و فرسوده خود را که به آن سازمان امنیت می گویند به کار می گیرند و برعلیه ایران جلسه می گیرند. این سازمان را بعد از جنگ جهانی دوم راه انداختند که هر موقع نیاز داشتند کار خود را توجیه کنند و هیچ گاه به داد ملت های مظلوم و محروم نرسید. فلسطین در همین سال ها تکه و پاره شد و ایران در همین سال هایی که این سازمان بوده مظلوم واقع شد. این سازمان نسبت به کشتن 34 هزار زن، بچه، بزرگ و کوچک مردم فلسطین که زیر بمب های فسفری صهیونیست ها جزغاله شدند، هیچ کاری نکردند.

شکست تمدن غرب آشکار شده است

امام جمعه شیراز با تاکید بر اینکه در عرصه سیاسی شکست تمدن اروپایی و آمریکایی آشکار است، گفت: شکست تمدن اروپا و آمریکا در عرصه دیپلماسی و سیاست شکست آشکاری است و همه جای دنیا ملت ها تجمع می کنند و این موضوع را می گویند اما هنوز مدعی هستند که می خواهند کار کنند و عرصه نبرد سیاسی را به عهده گرفته اند.

آیت الله دژکام همچنین بر ضرورت توجه به جنگ رسانه ای تاکید کرد و گفت: نباید این چنین باشد که در جنگ رسانه دشمن هر چه می خواهد تحویل ملت ها دهند و ما هیچ کاری نکرده باشیم.

وی با اشاره به عملیات وعده صادق اظهار کرد: در این عملیات تعدادی از کشورها با صهیونیست ها رفاقت کرده و برای رهگیری موشک های ما اقدام کردند. سه کشور آمریکا، فرانسه و انگلیس برای کمک به صهیونیست ها آمدند و دستگاه های آن ها را برای رهگیری موشک های ما به کار گرفتند اما موشک های ایران اسلامی از همه این ها رد شده است.

آیت الله دژکام با تاکید بر اینکه باید تمام دستورات رهبری را در همه ابعاد جنگ ترکیبی مرور کنیم و مدیران و مردم هم ببینند کجای این دستورات قرار دارند، گفت: رهبر معظم انقلاب با بصیرت خود اولویت امسال را بحث اقتصادی و جهش تولید با مشارکت مردم تعیین کردند که باید همگان در این زمینه همکاری کنند. برخی از مدیران و مسیولان کارشان چیز دیگری تعریف شده است و کار تولیدی نیست و کار فرهنگی است اما باید تقسیم کار را بپذیریم.

نماینده ولی فقیه در استان فارس یادآور شد: تقسیم کار اجتماعی یعنی آن مجموعه ای که کار فرهنگی می کند، کار فرهنگی خود را درست انجام دهد.چند وزارتحانه مسیول تولید هستند و ما حمایت می کنیم اما در جاهایی که کار مستقیم وزارت ارشاد، وزارت گردشگری، سازمان تبلیغات و دیگر مجموعه ها در عرصه تحقق شعار سال است که باید کار خودشان را انجام دهند.

آیت الله دژکام همچنین از دروغ پراکنی برخی رسانه ها در خصوص بالا رفتن قیمت دلار بعد از عملیات وعده صادق انتقاد کرد و افزود: دیگرانی که در این زمینه مسیول هستند باید پیگیری کنند و جلوی جنگ رسانه ای تبلیغی فرهنگی باید توسط مسیولانش گرفته شود. هر کس مسیولیت خودش را درست انجام دهد. تقسیم کاری که شکل گرفته است به گونه ای است که این ملت می تواند در مقابل همه این جنگ ترکیبی ناخواسته ای که به ما تحمیل شده است بایستد و عزت، عظمت و سربلندی کشور را حفظ کند و آینده جهان را به نفع مستضعفان تغییر جهت دهد.

ارزش سعدی به سخن زیبا و ارزشمند گفتن است

امام جمعه شیراز در ادامه سخنان خود با یادآوری در پیش رو بودن یادروز سعدی گفت: اینکه سعدی در طول 8 قرن مایه افتخار ما ایرانیان شده است صرفا به خاطر زیبا سخن گفتن نیست بلکه به خاطر سخن زیبا و ارزشمند گفتن است. وقتی مجموعه منشات و آثار جناب سعدی را بررسی می کنیم، می بینیم برای زندگی سعادتمندانه بشر حرف های بسیار زیادی دارد. عمده نکاتی را که جناب سعدی فرموده است از قرآن و حکمت اصیل انسانی سرچشمه گرفته است. بهره مندی سعدی از قرآن و حدیث نبوی این قدر زیاد است که کسی اگر بخواهد انکار کند گویی بگوید آفتاب در میانه روز نیست.

آیت الله دژکام با بیان اینکه در مجموعه دیوان سعدی 1200 آیه قرآن به نوعی استفاده کرده و در ضمن سخنش آورده است، گفت: سعدی در باب ارتش و جنگ و صلح هم حرف دارد. در آغاز بوستان بیش از 100 بیت در رابطه با جنگ و صلح و اینکه ارتش را چگونه نگه داریم و چگونه حمایت کنیم گفته است. در گلستان و دیگر آثارش هم در این زمینه صحبت دارد.

وی با اشاره به بیتی از اشعار سعدی که گفته است تو هم جنگ را باش چون کینه خواست، گفت: سعدی در این بیت تاکید کرده است که شروع کننده بودن کار خوبی نیست، اما زمانی جنگ را علیه شما شروع می کنند. امروز هم چنین شده است مگر ما سفارت رژیم صهیونیستی را زدیم؟ آن ها سفارت ما را زدند و حالا چه کار کنیم؟ جناب سعدی می فرماید تو هم جنگ را باش. اگر در چنین وضعیتی پای جنگ نایستیم، طرف مقابل شیر می شود. این منطقی است که از قرن 7 تا امروز در کشور ما حاکم است.

امام جمعه شیراز همچنین به دیگر بیت شعر سعدی که گفته است چو با سفله گویی به لطف و خوشی، فزون گرددش کبر و گردن کشی، اشاره کرد و افزود: این دو بیت سعدی برای پاسخ به اوضاع امروز کافی است. این منطق جناب سعدی است، منطق قرآن کریم هم همین است چون سعدی از قرآن و روش اهل بیت(ع) استفاده کرده است و منطق ما هم به عنوان ادامه دهنده این مسیر همین است.

آیت الله دژکام با بیان اینکه در رابطه با مسیله رژیم صهیونیستی و عملیات بسیار ارزشمند وعده صادق بحث این بود که حق دفاع مشروع داریم و بیش از ادعا نکرده و هدف گذاری هم نکردیم، گفت: 6 ماه قبل تلاش کردند تا ما را وارد جنگ کنند اما این کار نکردیم در صورتی که حامی مظلوم بودیم اکنون هم بنای ورود به جنگ نداریم اما رژیم صهیونیستی جنگ را با ما شروع کرد و باید بداند که در مقابل رفتارهای جنایتکارانه، پاسخ خواهد دید اگر غیر از این رفتار کنیم چیزی از عزت کشورمان باقی نمی ماند.

وی خطاب به آمریکا، به قدرت های حامی اسراییل در اروپا و به نتانیاهو و دولت منحوس صهیونیستی تاکید کرد: شما تجربه جنگیدن با این ملت را در 8 سال دفاع مقدس ما دیده اید، اگر بخواهید دست از پا خطا کنید و به میدان بیایید، باید بدانید این ملت همان ملت است و شما را سر جای خود خواهد نشاند.

پایان خبر تفریحبار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تقسیم کار اجتماعی را در جنگ ترکیبی انجام دهیم/ایران حق دفاع مشروع دارد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تقسیم کار اجتماعی را در جنگ ترکیبی انجام دهیم/ایران حق دفاع مشروع دارد"، کلیک کنید.