جزییات میزان افزایش حقوق اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه آزاد اعلام شد

جزییات میزان افزایش حقوق اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه آزاد اعلام شد

آفتاب نیوز :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد، داریوش جاوید معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد با بیان اینکه پنجاه و سومین جلسه هیات امنای مرکزی این دانشگاه برگزار شد از اعمال افزایش حقوق کارکنان دانشگاه آزاد در دو بخش خبر داد و گفت: بخش اول از یکم فروردین 1403 و بخش دیگر از یکم شهریور 1403 افزایش پیدا خواهد کرد. 

به گفته جاوید، مبلغ کمک هزینه خانوار سال گذشته (1402) معادل یک میلیون و 100 هزار تومان بود که این عدد امسال به یک میلیون و 400 هزار تومان افزایش پیدا کرده است. یعنی معادل 28 درصد افزایش داشتیم.

 جاوید ادامه داد: حق مسکن کارکنان در سال گذشته 900 هزار تومان بود که امسال به یک میلیون و 170 هزار تومان رسید. یعنی در این بخش ما شاهد افزایش 30 درصدی خواهیم بود. همچنین حق تاهل برای کارکنان از رقم یک میلیون تومان (در سال 1402) به رقم یک میلیون و 400 هزار تومان (در سال 1403) و حق اولاد از عدد 480 هزار تومان در سال گذشته به 860 هزار تومان در سال جاری افزایش پیدا کرده است. به عبارتی حق تاهل 40 درصد و حق اولاد 79 درصد افزایش پیدا کرده است.

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد تاکید کرد: حق تاهل برای کارکنانی که بیش از دو فرزند دارند، از یک میلیون و 400 هزار تومان به یک میلیون و 800 هزار تومان افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین حق اولاد برای کارکنانی که بیش از دو فرزند دارند، برای فرزند سوم و بالاتر از عدد 860 هزار تومان به عدد یک میلیون و 100 هزار تومان اضافه خواهد شد.

وی درباره میزان افزایش اضافه کار کارکنان دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: اضافه کار کارکنان براساس مصوبه هیات امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی مطابق فرمول سال گذشته تنها با یک تفاوت محاسبه خواهد شد که شامل جمع حقوق مبنا، حق سنوات، فوق العاده شغل و 25 درصد حق سرپرستی یا حق مسیولیت است که بر عدد 120 تقسیم خواهد شد. در واقع مبنای محاسبه اضافه کار تا 60 ساعت با مخرج 120 و بالای 60 ساعت همانند روش محاسبه سال قبل اعمال خواهد شد. اضافه کار در دانشگاه آزاد اسلامی براساس این مصوبه حداقل 40 هزار تومان و حداکثر 80 هزار تومان خواهد بود.

جاوید به افزایش میزان ایاب و ذهاب کارکنان نیز اشاره و تصریح کرد: میزان افزایش مبلغ ایاب و ذهاب کارکنان براساس الگوی چهار منطقه ای که سال گذشته در شیوه نامه حقوق و دستمزد ابلاغ شد، محاسبه می شود. در آیتم ایاب و ذهاب که شامل رتبه بندی یک تا چهار است، 20 درصد افزایش خواهیم داشت. مبلغ ایاب و ذهاب رتبه اول از 600 هزار تومان در سال 1402 به 720 هزار تومان در سال 1403، مبلغ ایاب و ذهاب رتبه دوم از 540 هزار تومان در سال گذشته به 648 هزار تومان، مبلغ ایاب و ذهاب رتبه سوم از 470 هزار تومان در سال 1402 به 564 هزار تومان در سال 1403 و مبلغ ایاب و ذهاب رتبه چهارم از 400 هزار تومان در سال گذشته به 480 هزار تومان در سال جاری افزایش پیدا خواهد کرد.

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: حق سرپرستی معادل 20 درصد و سایر اقلام حکمی به استثناء اقلام فوق 22 درصد درسال 1403 نسبت به سال 1402 افزایش یافته است.

وی تاکید کرد: افزایش حقوق و دستمزد از یکم فروردین 1403 اعمال و حقوق خردادماه مطابق با احکام جدید پرداخت خواهد شد. میانگین افزایش حقوق برای کارکنانی که مسیولیت اجرایی ندارند، حدود 29 درصد خواهد بود.

جاوید در ادامه توضیحات خود با بیان اینکه براساس مصوبه هیات امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی از یکم شهریور 1403 سه آیتم دیگر به افزایش حقوق کارکنان اضافه خواهد شد، افزود: 5 درصد به حق تخصص و 5 درصد به حق جذب کارکنان اضافه خواهد شد. میانگین ضریب افزایش هر کدام از این آیتم ها حدود 230 هزار تومان خواهد بود. همچنین از این تاریخ اثربخشی کارکنان براساس عملکرد واحد دانشگاهی تعلق خواهد گرفت و کمک هزینه غیرنقدی در قالب شارژ کارت های غیرنقدی از جمله حکمت کارت دو ماهی یکبار به مبلغ 10 میلیون ریال انجام خواهد شد.

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: افزایش 5 درصدی حق تخصص و حق جذب، اضافه شدن اثربخشی به عنوان یکی از اقلام حقوقی در احکام کارکنان و شارژ غیرنقدی کارت های حکمت کار و سایر کارت ها که از اول شهریورماه اعمال خواهد شد، در کنار 28 درصدی که از اول فروردین ماه اضافه خواهد شد، میانگین افزایش حقوق کارکنان را به 33 تا 34 درصد خواهد رساند.

جزییات افزایش حقوق و دستمزد اعضای هیات علمی

جاوید همچنین در ادامه به تشریح جزییات افزایش حقوق و دستمزد اعضای هیات علمی پرداخت و گفت: میزان افزایش کمک هزینه خانوار، حق مسکن، حق تاهل، حق اولاد و حق سرپرستی اعضای هیات علمی دقیقاً همانند کارکنان خواهد بود. این افزایش ها از یکم فروردین 1403 بر روی اقلام حکمی اعضای هیات علمی اجرا خواهد شد. در واقع حدود 25 تا 26 درصد افزایش حقوق موثر شامل اعضای هیات علمی که پست اجرایی ندارند، می شود. 

وی از اضافه شدن سه آیتم به احکام اعضای هیات علمی از تاریخ یکم شهریور 1403 براساس مصوبه هیات امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: براین اساس مقرر شد پایه سنوات اعضای هیات علمی که در دو سال گذشته برای اولین بار در دانشگاه آزاد اسلامی اصلاح شد، امسال با روند رو به رشد بهتری مواجه شود. در سال های گذشته بین 10 تا 15 درصد حقوق مبنا را به عنوان پایه سنواتی در نظر می گرفتیم، اما امسال قرار است 2 درصد به آن 10 الی 15 درصد اضافه شود که تاثیر آن بر روی اقلام حکمی اعضای هیات علمی رقمی معادل 2 درصد خواهد بود.

جاوید ادامه داد: حق سرآمد علمی از تاریخ یکم شهریور 1403 از مبلغ 7 میلیون ریال به مبلغ 9 میلیون افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین براساس مصوبه هیات امنای مرکزی دانشگاه آزاد مقرر شد به تمامی اعضای هیات علمی در صورت کسب پایه سالانه معادل 900 هزار تومان سرآمد علمی تعلق بگیرد.

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی گفت: همچنین قرار است حکمت کارت اعضای هیات علمی همانند کارکنان از یکم شهریور 1403 هر دو ماه یکبار به مبلغ 10 میلیون ریال شارژ شود. 

وی اظهار کرد: حقوق اعضای هیات علمی از یکم فروردین 1403، بین 25 تا 26 درصد و از تاریخ یکم شهریور 1403 بین 5 تا 6 درصد و در مجموع بین 31 تا 33 درصد افزایش خواهد داشت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جزییات میزان افزایش حقوق اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه آزاد اعلام شد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جزییات میزان افزایش حقوق اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه آزاد اعلام شد"، کلیک کنید.