خیلی دور خیلی نزدیک – تفریحبار

خیلی دور خیلی نزدیک - تفریحبار

 همه چیز از پایان بازی با استقلال خوزستان شروع شد. درویش تا قبل از این نبرد خاص، اصرار داشت تنها قهرمانی پرسپولیس است که می تواند قرارداد اوسمار را تمدید کند اما بعد از آن شب شگفت انگیز، آن تعویض ها، آن اصرار به فوتبال زمینی و مومن بودن به سبک همیشگی، موجب شد اوسمار عیارش را نشان دهد. بزرگ ترین و مهم ترین کامبک فوتبال ایران در تاریخ لیگ برتر رقم خورد اما فردای آن روز قضیه متفاوت شد. اوسمار ترجیح داد قضیه ماندنش به پایان فصل موکول شود.

به گزارش تفریحبار، وطن امروز نوشت: مردی که 2 سال قبل در ازای 120 هزار دلار راضی شد به عنوان دستیار به فوتبال ما بیاید، حالا آرزوهای بزرگ تری را در سر می پروراند، آنقدر بزرگ که رقم 500 هزار دلار و سرمربیگری قرمزها در لیگ نخبگان آسیا هم برایش کافی نیست.

این را باشگاه هم می داند. همان طور که اعلام شد اوسمار به شدت در حال سبک و سنگین کردن آفرهای موجود است؛ پیشنهادی که قطعا رقمش باید 2 برابر پرسپولیس باشد. آن تیم دست کم در لیگ قهرمانان آسیا هم حضور داشته باشد، یا دست کم چنین وضعیتی در هر قاره دیگر. اوسمار هنوز به جمع بندی نرسیده است اما باشگاه هم دست روی دست نگذاشته. آنها از چند روز قبل شروع به تهیه لیست مربیان مدنظر کردند؛ از ایرانی تا خارجی. پیش از این عینا در قضیه بازگرداندن برانکو از عمان چنین سناریویی پیش آمد. یعنی باشگاه خودش را آماده کرده بود برای هر اتفاقی. 

از این رو تصور نکنید پرسپولیس تا پایان هفته جاری دست روی دست می گذارد و سراغ گزینه هایش نمی رود. اتفاقا از هفته قبل رفته و از امشب شدت بیشتری هم گرفته است. اوسمار هم منتظر پیشنهادهای بهتر است؛ هم رقمی هم کیفی. کنار هم قرار دادن احتمالات می گوید کفه ترازو به سمت خروج اوسمار سنگینی می کند اما به معنای خروج قطعی او نیست. 

درهای پرسپولیس کماکان به روی پرواز برزیل به ایران باز است اما آنهایی که باید دنبال جذب بازیکنان جدید باشند، به صورت جدی کارشان را انجام می دهند و تیم دوم که مسوول جذب سرمربی آتی است هم به صورت موازی. 

چه اوسمار بیاید چه یک مربی ایرانی مثل مجتبی حسینی انتخاب شود چه یک گزینه خوب خارجی، در هر سه صورت پروسه مذاکره برای جذب بازیکنانی مثل لیموچی، آقایی پور و… انجام خواهد شد. باید منتظر انتهای هفته ماند و دید ایجنت های اوسمار برایش پیشنهاد حدود یک میلیون دلاری پیدا می کنند یا نه. شاید هم دست آخر همه اینها فشاری هوشمندانه باشد روی باشگاه پرسپولیس که 200 هزار دلار دیگر روی قرارداد اوسمار بگذارد، چون در هر صورت مربی خوب خارجی زیر یک میلیون دلار پیدا نخواهد شد.

بار دیگر روند اتفاقات نیمه دوم بازی با استقلال خوزستان را ببینید. به تعویض ها به نوع آماده کردن روحی و روانی بازیکنان؛ سرمربی تیم قهرمان بیشتر از اینکه یک پوکرباز حرفه ای باشد شبیه یک شطرنج باز قهار است. او حرکت رقیب را می بیند و سپس مهره هایش را تکان می دهد. بار اول که قرار شد جانشین یحیی شود خیلی ها او را دست کم گرفتند، او خودش را اثبات کرد و عاقلانه نیست برای بار دوم به بازی بلد بودنش شک کنید. او نشان داده دقیقا به اندازه چیزهای مهم به جزییات به ظاهر بی اهمیت هم واقف است.

***

معادله مجهول پرسپولیس برای تعیین سرمربی پس از اوسمار

باشگاه پرسپولیس همچنان در انتظار تصمیم نهایی اوسمار ویراست اما با وجود این، بررسی گزینه های مختلف برای انتخاب سرمربی جدید را هم مدنظر قرار داده است. اوسمار پس از قهرمانی با پرسپولیس در لیگ برتر، بدون امضای قرارداد جدید ایران را ترک کرد و پس از گذشت یک هفته، هنوز جواب قطعی برای ماندن یا نماندن در پرسپولیس را به مدیران باشگاه نداده است. این مربی برزیلی با وجود مذاکراتی که با باشگاه بوریرام تایلند داشته، هنوز قراردادی امضا نکرده و این موضوع را در تماس تلفنی به رضا درویش اعلام کرده است. اوسمار در این تماس از درویش 3 روز دیگر فرصت خواسته است تا جواب نهایی خود را بدهد اما باشگاه پرسپولیس امید چندانی به بازگشت این مربی ندارد و جمع بندی ها برای مذاکره با مربی جدید آغاز شده است، هرچند درویش که با اوسمار بر سر مسایل مالی به توافق رسیده بود، در تلاش است رضایت این مربی برزیلی برای بازگشت به ایران را جلب کند. باشگاه پرسپولیس با توجه به سفر مدیران این باشگاه در اواخر هفته گذشته، با وجود شایعات، فعالیتی در نقل وانتقالات نداشت و بررسی های خود را آغاز کرده و تاکنون نیز مذاکره جدی با گزینه ای انجام نشده است. شنیده می شود در صورت قطعی شدن جدایی اوسمار، تنها گزینه داخلی پرسپولیس «علی دایی» است که رضا درویش همواره علاقه خاصی به کار با او داشته است. پرسپولیسی ها در این وضعیت و در صورت قطع همکاری با اوسمار، به احتمال بسیار زیاد سراغ گزینه خارجی خواهند رفت که به همین دلیل نیز شایعه مذاکره این باشگاه با دراگان اسکوچیچ مطرح شده است. پیگیری ها نشان می دهد سرخپوشان چند گزینه دیگر خارجی نیز مدنظر دارند اما تا این لحظه مذاکره ای با آنها نشده است. مدیران باشگاه پرسپولیس برای آغاز فعالیت نقل وانتقالاتی خود در انتظار جلسه با مالکان جدید باشگاه هستند تا برای تمدید قراردادها، جذب بازیکنان و انتخاب سرمربی جدید به جمع بندی نهایی برسند. 

پایان خبر تفریحبار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خیلی دور خیلی نزدیک – تفریحبار" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خیلی دور خیلی نزدیک – تفریحبار"، کلیک کنید.