درمان رایگان کودکان زیر 7 سال و 3 دهک اول در مراکز دولتی

درمان رایگان کودکان زیر 7 سال و 3 دهک اول در مراکز دولتی

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از درمان رایگان کودکان زیر هفت سال و همچنین سه دهک نخست جامعه و مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در مراکز درمانی دولتی و دانشگاهی خبر داد.

به گزارش تفریحبار، دکتر سعید کریمی در نشست خبری «فجر سلامت» که صبح امروز، یکشنبه 15 بهمن در وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: تمام خدمات درمانی مراکز دولتی و مراکز درمانی دانشگاهی برای کودکان زیر 7 سال به صورت رایگان ارایه می شود. موضوع ارایه خدمات درمانی رایگان در مراکز دولتی و مراکز درمانی دانشگاهی مورد تایید سازمان برنامه و بودجه قرار گرفته است.

درمان رایگان 3 دهک اول جامعه در مراکز دولتی

وی گفت: همچنین 3 دهک نخست جامعه، مددجویان بهزیستی و افراد تحت پوشش کمیته امداد نیز از خدمات رایگان برخوردار می شوند.

افتتاح 16هزار تخت بیمارستانی در دولت سیزدهم

وی با اشاره به تعداد تخت های بیمارستانی کشور گفت: دولت سیزدهم توانست 16 هزار تخت به ظرفیت تخت های بیمارستانی کشور اضافه کند. با توجه به اینکه تعداد تخت های بیمارستانی کشور 160 هزار مورد است، باید گفت که 10 درصد از ظرفیت تخت های بیمارستانی کشور در دولت سیزدهم ایجاد شده است. این عدد، 15 درصد تخت های بیمارستان بخش دولتی را شامل می شود.

کریمی ادامه داد: رییس جمهور در سفرهای استانی خود مراکز درمانی را افتتاح می کنند و  7 هزار تخت دیگر نیز در شرف افتتاح و اضافه شدن به مجموعه تخت های بیمارستانی کشور است.

معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: وزارت بهداشت توانسته است تعداد تخت های «پی ای سی یو» را افزایش دهد. پیش از اینکه دولت سیزدهم اجرای امور را در دست بگیرند، تعداد تخت های پی ای سی یو معادل 500 مورد بود که در حال حاضر تعداد این تخت ها به 1050 مورد رسیده است. توانسته ایم تعداد تخت های آی سی یو را نیز به 2500 تخت برسانیم.

شناسایی 300 بیماری نادر و صعب العلاج

وی درباره وضعیت درمانی بیماری های صعب العلاج نیز گفت: 300 بیماری صعب العلاج و نادر شناسایی شده که از این تعداد، 100 بیماری تحت پوشش بیمه ای قرار دارند. اگر منابع مورد نیاز تامین شود تعداد بیماری های تحت پوشش را افزایش می دهیم.

ثبت 80هزار بیمار هپاتیت سی در کشور

کریمی با بیان اینکه موضوع درمان هپاتیت سی را در کانون توجه قرار داده ایم، افزود: 80 هزار بیمار مبتلا به هپاتیت سی در کشور شناسایی شده است که از این تعداد 26 هزار نفر درمان قطعی شده اند. به طور قطع، تعداد افراد مبتلا به هپاتیت سی بیشتر از 80 هزار نفر است و تعداد آنها حدود 160 هزار نفر برآورد می شود. علت این موضوع به دلیل حضور کارتن خواب ها و معتادهای متجاهر است.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: توجه به اینکه درمان هپاتیت سی تحت پوشش بیمه پایه قرار دارد، بیماران فقط 10 درصد هزینه درمانی را پرداخت می کنند.

ادامه دارد…

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درمان رایگان کودکان زیر 7 سال و 3 دهک اول در مراکز دولتی" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درمان رایگان کودکان زیر 7 سال و 3 دهک اول در مراکز دولتی"، کلیک کنید.