ده دلیل مهم که می تواند علت درد هرازگاهی قفسه سینه باشد

نادیا زکالوند: بنابه گفته متخصصان بهداشت و سلامت، دلایل مختلفی موجب درد کوتاه یا بلندمدت در قفسه سینه می شوند که برخی از آنها خفیف و کم اهمیت اما برخی دیگر مهم و حتی مهلک اند. از دلایل دردهای قفسه سینه باید به موارد زیر اشاره کرد:

1. سکته قلبی

درد ناگهانی و شدید در قفسه سینه علامت سکته یا ایست قلبی است. زمانی این درد ایجاد می شود که پالس های الکتریکی معیوب یا انسدادهای درون رگ ها جلوی رسیدن خون به قلب را بگیرند.

2. آنژین صدری

وقتی خون به اندازه کافی به قلب نمی رسد، فرد در قفسه سینه خود احساس درد و فشردگی می کند. این درد حتی تا فک هم کشیده می شود.

3. مشکلات گوارشی

مشکلات گوارشی مانند رفلاکس معده، سنگ کیسه صفرا، زخم معده یا بیماری های کبدی هم ممکن است موجب درد ناگهانی در قفسه سینه شوند.

4. دردهای عضلانی

دردهای عضلانی معمولا در اثر کشیدگی، جراحت یا سندرم درد مزمن به وجود می آیند که گاه این دردها به قفسه سینه هم کشیده می شوند.

5. حمله پانیک (وحشت زدگی)

حمله حاد شدید اضطراب همراه با احساس مرگ را وحشت زدگی می گویند. شرایطی همچون لرزش، تعریق، مشکلات تنفسی، سرگیجه، حالت تهوع، دل درد و درد در قفسه سینه از علایم آن است.

6. مشکلات ریوی

بیماری های ریوی هم گاهی اوقات موجب درد در قفسه سینه می شوند.

7. عفونت های تنفسی

برخی افراد بر اثر عفونت تنفسی به سینه پهلو مبتلا می شوند. در این بیماری بافت های بیرونی اطراف ریه ملتهب و موجب درد در قفسه سینه می شود.

8. التهاب پستان

التهاب یا عفونت پستان که غده پستانی را درگیر می کند گاهی موجب درد در قفسه سینه می شود.

9. آمبولی ریه

آمبولی ریه نوعی انسداد در رگ های خونی است که به ریه منتهی می شوند. این بیماری که معمولا در اثر لخته خون موجود در پا، رخ می دهد موجب درد در ناحیه قفسه سینه هم می شود.

10. شیردهی

مادرانی که به نوزادان خود شیر می دهند، ممکن است دردهایی در قفسه سینه اطراف پستان هایشان حس کنند.

علت بیشتر دردهای قفسه سینه را نمی توان به راحتی تشخیص داد و به معاینه متخصص نیاز است.

منبع:

medicalnewstoday

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ده دلیل مهم که می تواند علت درد هرازگاهی قفسه سینه باشد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ده دلیل مهم که می تواند علت درد هرازگاهی قفسه سینه باشد"، کلیک کنید.