دولت سیزدهم برای کاهش بیکاری اقدامات خوبی انجام داده است

دولت سیزدهم برای کاهش بیکاری اقدامات خوبی انجام داده است

تفریحبار/لرستان معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: دولت سیزدهم برای کاهش بیکاری، اقدامات خوبی انجام داده و با اجرای طرح ها و برنامه های مختلف در سه سال گذشته، این هدف را دنبال کرده است.

مسلم مرادی امروز (23 خرداد ماه) در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بروجرد که در فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال باید طرح های عملیاتی ارایه کرد و در همه حوزه ها باید به دنبال ایجاد اشتغال بود. در راستای تحقق سند توسعه اشتغال شهرستان همه دستگاه های اجرایی مختلف موظفند در 10 روز آینده، در حوزه فعالیت خود یک طرح اشتغال با قابلیت اجرایی تحویل دهند. 

وی بیان کرد: هر کسی در حوزه فعالیت خود موظف است یک سند اشتغال واقعی ارایه دهد.

مرادی گفت: رییس جمهور شهید قبل از شهادت، اعتبارات خوبی برای ایجاد اشتغال به لرستان اختصاص داد که باید طرح های اشتغالزایی برای جذب سهم اعتبارات شهرستان بروجرد ارایه شود.

معاون استاندار لرستان ادامه داد: برای توسعه اشتغال باید از نگاه های سنتی عبور کرد، به طوری که در بروجرد در حوزه های بوم گردی، گردشگری، انیمیشن و سایر موارد، ظرفیت های مطلوبی وجود دارد که می توان در این حوزه های طرح های عملیاتی ارایه کرد.

مرادی اظهار کرد: میراث فرهنگی و گردشگری برای واگذاری خانه های تاریخی طرح و برنامه ارایه دهند، با ساز و کار سختی که میراث فرهنگی برای واگذاری خانه های تاریخی ارایه داده است، کسی به این موضوع ورود نمی کند.

وی گفت: برخی بانک ها بیشتر از سقف تعهدات تسهیلات داده اند، ولی برخی بانک ها تسهیلات را نمی دهند، تسهیلات ازدواج توسط بانک ها به کندی داده می شود، این در صورتی است که اعتبار به آن بانک ها داده شده است، این موضوع بررسی و بانک هایی که در اعطای تسهیلات کوتاهی می کنند معرفی خواهند شد.

فرماندار بروجرد افزود: عملکرد دستگاه های مختلف شهرستان بروجرد در اشتغال ثبت شده در سامانه رصد در سال گذشته مطلوب و فراتر از تعهد بوده است که این دستگاه ها باید تشویق شوند و علاوه بر این، برخی دستگاه ها به تعهد خود عمل نکرده اند که با آن ها هم باید برخورد شود.

پایان خبر تفریحبار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دولت سیزدهم برای کاهش بیکاری اقدامات خوبی انجام داده است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دولت سیزدهم برای کاهش بیکاری اقدامات خوبی انجام داده است"، کلیک کنید.