دومین قهرمانی تیم نوجوانان ایران در والیبال ساحلی آسیا

دومین قهرمانی تیم نوجوانان ایران در والیبال ساحلی آسیا

تیم ملی والیبال ساحلی زیر 19 سال ایران با شکست لبنان برای دومین بار به مقام قهرمانی قاره آسیا دست یافت.

به گزارش تفریحبار، رقابت های والیبال ساحلی قهرمانی زیر 19 سال آسیا که با حضور 32 تیم از چهارشنبه 12 اردیبهشت آغاز شده بود، ظهر امروز (یکشنبه 16 اردیبهشت) با قهرمانی ایران به پایان رسید.

در دیدار فینال این مسابقات که در شهر روی اِت کشور تایلند برگزار شد، تیم ملی والیبال ساحلی ایران یک (حبیب اکبرزاده – امیرعلی قلعه نوی) به مصاف نماینده نخست لبنان رفت و با اقتدار این تیم را شکست داد و قهرمان قاره کهن آسیا شد.

ملی پوشان ساحلی ایران در دو ست متوالی با امتیاز مشابه 21 بر 12 لبنان (الحبیب هادی – ابی کرم جاد) را شکست دادند تا والیبال ساحلی ایران برای دومین بار قهرمان زیر 19 سال آسیا شود.

اکبرزاده و قلعه نوی در مرحله مقدماتی در گروه C قرار داشتند و ویتنام یک (انگوین هووآنگ لانگ – دان چان سامای)، استرالیا دو (بنت فینلی – فجس آدام) و تایلند سه (اوتای جاینگ – وانسون گوین) را شکست دادند و به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعد شدند.

تیم ملی والیبال ساحلی زیر 19 سال ایران با شکست هنگ کنگ دو (وونگ هویی یو – لی هویفونگ) و نیوزلند دو (پاچیو داوی – وستی توماس) به مرحله نیمه نهایی راه یافت و سهمیه جهانی گرفت و در مرحله نیمه نهایی نیز استرالیا یک را از پیش رو برداشت و فینالیست شد.

بدین ترتیب تیم ایران با کسب هفت برد متوالی قهرمان مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی زیر 19 سال آسیا شد.

نادر انصاری، ناظر داوری مسابقات قهرمانی زیر 19 سال آسیاست و عبدالریوف بستگانی به عنوان سرمربی، مرتضی احمدی پوربندری (مربی)، محمد رمضانی (سرپرست) و اکبر مسیبی به عنوان داور همراه، ملی پوشان را در این رقابت ها همراهی می کنند.

والیبال ایران سال 1403 را با عنوان نایب قهرمانی تیم ملی والیبال برفی در مسابقات آسیایی چین آغاز کرد، در ادامه تیم ملی یک ساحلی ایران در تور نووالی موفق به کسب مقام قهرمانی و مدال طلا شد و در سامیلا به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.

پایان خبر تفریحبار 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دومین قهرمانی تیم نوجوانان ایران در والیبال ساحلی آسیا" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دومین قهرمانی تیم نوجوانان ایران در والیبال ساحلی آسیا"، کلیک کنید.