دیدار رییس سازمان ثبت با مدیرکل سازمان جهانی مالکیت معنوی – خبرگزاری تفریحبار | اخبار ایران و جهان

دیدار رییس سازمان ثبت با مدیرکل سازمان جهانی مالکیت معنوی - خبرگزاری تفریحبار | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری تفریحبار، حسن بابایی، معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حاشیه کنفرانس دیپلماتیک حمایت های حقوقی از مالکیت های معنوی منابع ژنتیکی و دانش سنتی مرتبط در ژنو، با دارن تانگ، رییس سازمان جهانی مالکیت معنوی (وایپو) دیدار و گفت وگو کرد.

وی در این دیدار که معاونان وایپو و سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوییس نیز حضور داشت، با ارایه گزارشی از آخرین وضعیت حوزه مالکیت های فکری بویژه مالکیت صنعتی و حمایت های صورت گرفته از محصولات شرکت های دانش بنیان، به تلاش ها و حمایت های آیت الله سید ابراهیم رییسی در جایگاه رییس جمهوری اسلامی ایران در توسعه پارک های علم و فناوری و صنایع کوچک و متوسط اشاره کرد و گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک ایران همچنین به عنوان متولی ثبت مالکیت های مادی و معنوی و مرجع ملی این حوزه، اقدامات موثری را جهت بهره مندی از ظرفیت معاهده های بین المللی، حمایت از شرکت های دانش بنیان و تحقق سیاست ها و برنامه های تحول و تعالی قوه قضاییه و توجه به نقش حمایتی قضات در دوران ریاست جناب حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای به انجام رسانده است.

دارن تانگ، مدیرکل وایپو نیز در این دیدار از اقدامات رییس جمهور فقید ایران در دوران مسوولیتش در حمایت از مخترعان و شرکت های دانش بنیان تشکر کرد و با اشاره به نقش حمایتی قضات از حقوق مالکیت های فکری و محصولات شرکت های دانش بنیان، از قوه قضاییه ایران و رییس این قوه نیز تقدیر کرد و گفت: سازمان ثبت ایران با توجه به اقدامات چندین ساله اخیر در توسعه مالکیت معنوی به ویژه برای گروه های سنی و اقشار مختلف، یکی از 5 کشور موفق در این زمینه است.

در این دیدار مقرر شد ضمن تقویت همکاری های مشترک آموزشی بویژه برای قضات در راستای حمایت از مالکیت فکری، همچنین نشست دیگری با حضور معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیکی ثبتی سازمان ثبت در ژنو در آینده نزدیک برگزار و دستاوردها و موفقیت های ایران در زمینه بهره گیری از هوش مصنوعی در ثبت مالکیت های معنوی برای الگوبرداری سایر کشورها بررسی و ارایه شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دیدار رییس سازمان ثبت با مدیرکل سازمان جهانی مالکیت معنوی – خبرگزاری تفریحبار | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دیدار رییس سازمان ثبت با مدیرکل سازمان جهانی مالکیت معنوی – خبرگزاری تفریحبار | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.