راه جوان شدن تیم ملی فوتبال ایران/ صحبت در مورد استقلال سخت است – خبرگزاری تفریحبار | اخبار ایران و جهان

محسن گروسی در گفت و گو با خبرنگار تفریحبار در خصوص عملکرد تیم ملی و صعود این تیم به مرحله بعد مقدماتی جام جهانی گفت: تیم ملی فوتبال کشورمان با دو بردی که برابر ترکمنستان بدست آورد صعودش به مرحله بعد مقدماتی جام جهانی حتمی شد و حالا باید کادر فنی و مسوولان فدراسیون به فکر آماده سازی تیم و بازی های تدارکاتی مناسب باشند.

وی ادامه داد: اگر چه ما در دو بازی رفت و برگشت باید به مصاف هنگ کنگ برویم ولی چون صعودمان قطعی شده این دو بازی برای ما جنبه تدارکاتی هم دارد و کادر فنی تیم ملی می تواند از آن به خوبی استفاده کند. البته مسوولان باید در تدارک چند بازی با تیم های صاحب نام باشند تا بازیکنان ما با آمادگی و هماهنگی هرچه بیشتر خود را آماده حضور در مرحله بعد کنند تا با قدرت یکی از صعود کنندگان به جام جهانی باشیم و در آنجا هم عملکرد خوبی داشته باشیم.

کارشناس فوتبال در خصوص تغییر در بازیکنان تیم ملی و کنار رفتن تعدادی از بازیکنان پا به سن گذاشته تصریح کرد: هر بازیکنی یک روز باید از فوتبال خداحافظی کند و بهتر است که در اوج این کار را انجام دهد. تا جام جهانی چند بازیکن دیگر هم باید با تیم ملی وداع کنند و جای خود را به جوانهای پر انگیزه و پر انرژی بدهند.

راه جوان شدن تیم ملی فوتبال ایران/ صحبت در مورد استقلال سخت است

این پیشکسوت فوتبال ادامه داد: البته جوانگرایی هم شجاعت می خواهد و هم باید اصولی صورت بگیرد. با شناختی که از قلعه نویی داریم او شجاعت این کار را دارد چون در استقلال هم این کار را انجام داد. البته اینجا شرایط سخت تر خواهد بود پس لازم است که جوانگرایی در تیم ملی با برنامه و دقیق باشد. حضور با تجربه ها لازم است و در کنار آنها جوانان با انگیزه باید باشند و ترکیب این دو می تواند ضامن موفقیت تیم ملی در آینده باشد. امیدوارم بازیکنانی که میانگین سنی بالایی دارند جای خود را به جوان ترها بدهند تا یک تیم ملی شاداب و پر انرژی داشته باشیم.

وی در خصوص شرایط استقلال در سال گذشته گفت: راجع به استقلال صحبت کردن سخت است، تیمی که شرایط عجیبی را گذراند و مشکلات زیادی را تجربه کرد و ماهم اتفاقاتی را دیدیم که تجربه نکرده بودیم از اختلاف مدیر عامل و سرمربی که شدت بالایی داشته و دارد تا مشکلات مالی و نبود امکانات کافی باعث شد که هواداران خیلی امیدوار به نتیجه گرفتن استقلال نداشته باشند اما با تمام این مشکلات آبی ها با یکدلی و صمیمیت و حمایت هواداران توانستند نتایج خوبی گرفته و صدرنشین لیگ باشند. در حالی که برخی تیم ها بهترین ها را جذب کردند اما نتوانستند موفق باشند و همچنان به دنبال این هستند تا استقلال نتیجه نگیرد و آنها به صدر جدول برسند.

راه جوان شدن تیم ملی فوتبال ایران/ صحبت در مورد استقلال سخت است

گروسی در پاسخ به این پرسش که استقلال در کدام پست ها ضعف دارد گفت: نقاط قوت و ضعف استقلال بر کسی پوشیده نیست، آبی ها در درون دروازه و خط دفاع فوق العاده عمل کرده اند و کمترین گل خورده نشان دهنده این موضوع است. البته نکونام با داشته هایی که در اختیار داشته نتایج خوبی گرفته اما باید برای فصل آینده در خط هافبک و حمله بازیکنانی جذب کند که بتواند مفید و موثر باشند. آبی پوشان نیاز به هافبک طراح و خلاق و مهاجم تمام کننده دارد تا مشکلات این فصل را در لیگ بیست و چهارم نداشته باشد و با قدرت لیگ جدید را آغاز کند.

وی در پایان و در پاسخ به این پرسش که آیا استقلال می تواند به قهرمانی دست پیدا کند خاطرنشان کرد: راه قهرمانی برای استقلال هموار است و به آن دست پیدا خواهد کرد به شرط آن که آرامش خودرا حفظ کند. از حاشیه ها دوری کند و تمرکزش برروی بازی ها باشد و کاری به نتایج تیم های دیگر نداشته باشد. تیمی که قهرمانی می خواهد باید برنده از زمین بازی خارج شود و در این شرایط حساس هواداران هم باید حمایت کنند و تیم را تنها نگذارند تا ان شالله شاهد جشن قهرمانی استقلال در پایان فصل باشیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "راه جوان شدن تیم ملی فوتبال ایران/ صحبت در مورد استقلال سخت است – خبرگزاری تفریحبار | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "راه جوان شدن تیم ملی فوتبال ایران/ صحبت در مورد استقلال سخت است – خبرگزاری تفریحبار | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.