ربات جابجایی اجسام سنگین وارد صنایع می شود

دستاورد هجدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران؛

ربات جابجایی اجسام سنگین وارد صنایع می شود

شایان ماموریانی اصفهانی، سرپرست لیگ (ادمیرا) at work هجدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران گفت: ربات جابه جایی اجسام سنگین در صنایع پزشکی، نظامی و خودروسازی وارد می شود.

شایان ماموریانی اصفهانی، سرپرست لیگ (ادمیرا) at work هجدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران در گفت وگو با خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری تفریحبار، اظهار کرد: از طرف دانشگاه آزاد واحد اصفهان در مسابقات شرکت می کنیم، دستاورد گروه ما ربات at work بوده که شامل یک بازوی 6 درجه آزادی و ساختار حرکتی است و می تواند تا وزن 220 کیلوگرم را حمل کند.

وی افزود: این ربات، داخل صنعت و کارگاه های صنعتی کاربرد های مهمی دارد، به خصوص زمانی که انسانی نمی تواند در محیط حضور داشته باشد و این هوش مصنوعی باید پروژه صنعتی خود را به ثمر برساند.

ماموریانی اصفهانی تصریح کرد: این بازو دقیقا مانند دست انسان کار می کند و تا 13 کیلوگرم را می تواند بلند کند و پردازش تصویر و پردازش محیط را انجام می دهد و به عبارتی ربات همه فن حریف است.

سرپرست لیگ at work هجدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران ادامه داد: این ربات داخل صنایع نظامی، پزشکی و به خصوص خودروسازی کاربرد دارد؛ چرا که بازو های صنعتی وزن زیادی را می توانند تحمل کند و در مکان هایی که نیازمند جرثقیل یا اپراتور برای بلند کردن اجسام سنگین به کمک انسان است، این ربات به آسانی با نیروی خود قطعات را در مکان های هدفمند و از قبل مشخص شده جا به جا خواهد کرد.

ماموریانی اصفهانی گفت: این ربات مشکل بازو و انرژی ندارد، بلکه می تواند 24 ساعته با اتصال به برق مرکزی کار کند، همچنین خستگی پذیر نیست و به هزینه زیادی هک احتیاج ندارد.

وی تاکید کرد: این ربات آینده اتوماسیون صنعتی است و به هوش مصنوعی متصل می شود و می تواند هر وظیفه ای را انجام دهد.

تشخیص رنگ به کمک ربات هوش مصنوعی بازوی صنعت 

در ادامه، مهیار نوروزی مسیول برقی ربات گفت: برق های این دستگاه به کمک مدار ها و دوربین های برنامه نویسی شده به تشخیص رنگ اقدام می کنند و با استفاده از سنسور های محیط داخل محیط حرکت کرده و رنگ ها را به کمک اجسام داخل محیط طبق رنگی که دارند جداسازی خواهند کرد و داخل دسته بندی های خود قرار می دهند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ربات جابجایی اجسام سنگین وارد صنایع می شود" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ربات جابجایی اجسام سنگین وارد صنایع می شود"، کلیک کنید.