رزمایش “حجاب” پلیس، سپاه و بسیج در رشت آغاز شد

رزمایش "حجاب" پلیس، سپاه و بسیج در رشت آغاز شد

آفتاب نیوز :

سردار حسین حسن پور جانشین فرمانده انتظامی گیلان از آغاز رزمایش عفاف و حجاب در رشت همزمان با کشور خبر داد و اظهار کرد: طرح برخورد با ناهنجاری های اجتماعی حجاب و عفاف ماموریت خطیری است که با همکاری سپاه و بسیج انجام می شود.

وی با بیان اینکه موضوع عفاف و حجاب به صراحت در قرآن آمده است، افزود: این ماموریت خطیر با همکاری سپاه و بسیج انجام می شود؛ برای کسانی که در انظار عمومی کشف حجاب کنند بر اساس ماده 638 قانون مجازات اسلامی، مجازات جزای نقدی یا حبس تعیین شده است.

سردار حسن پور گفت: برخورد با بی حجابی مطالبه گری جامعه و خانواده شهداست که همکاران ما با قوت و اقتدار در میادین پر تردد و شلوغ شهر رشت حضور می یابند تا در چارچوب قانون وظایفی که دارند را اجرا کنند.

وی با بیان اینکه اغلب کشف حجاب ها توسط مسافران و افراد غیر بومی اتفاق می افتد، گفت: در قالب اجرای این طرح در مرحله نخست تذکر لسانی و سپس در صورت تکرار یا بی توجهی برخورد قانونی صورت می گیرد.

جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان تصریح کرد: در این طرح علاوه بر عابرین پیاده با بی حجابی در وسایط نقلیه، موتورسواران و امکنه برخورد خواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رزمایش “حجاب” پلیس، سپاه و بسیج در رشت آغاز شد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رزمایش “حجاب” پلیس، سپاه و بسیج در رشت آغاز شد"، کلیک کنید.