روبوسی هایی که عراقی ها را می ترساند!

روبوسی هایی که عراقی ها را می ترساند!

در زمان هواخوری از بند یک تا بند 16 شروع به روبوسی همدیگر می کردیم وهمه 1850 نفر آزاده اردوگاه می آمدند وبه هم تبریک می گفتند. دراین گونه مواقع عراقی ها به وحشت می افتادند، آنها می گفتند چه خبرشده است؟ مگر از ایران مهمان آمده؟

به گزارش تفریحبار، سردارابوالقاسم رضایی کودکی و نوجوانی خود را در محله چشمه علی گذراند. سال 58 وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد و درهمان اولین روزهای آغازجنگ یعنی پانزدهم تفریحبار ماه سال 59 به جبهه جنوب اعزام شد. اودرچند عملیات ازجمله: طریق القدس، فتح المبین، بیت المقدس، رمضان، والفجرمقدماتی و خیبر شرکت داشت.

رضایی سال 1363بعدازعملیات خیبر درمنطقه عملیاتی «دربندی خان» عراق به همراه چند نفر از همرزمانش درکمین دشمن گرفتار شدند. آنها تلاش کردند که محاصره را بشکنند و از تله عراقی ها بگریزند، لذا با آنها درگیر شدند. اما تعداد نیروهای عراقی خیلی بیشتر ازآنها بود. در این درگیری ها رضایی ازناحیه کتف، پاها وشکم مجروح شد، درگیری ها مدتی طول کشید. خشاب آنها خالی شد و به ناچاردراسارت دشمن گرفتارآمدند و عراقی ها آنها را به اردوگاه موصل منتقل کردند.

رضایی می گوید: «هر روز در اسارت برای ما دنیایی از خاطره بود، اما ماه مبارک رمضان گفتنی ها و خاطرات به یادماندنی شیرین تری دارد. وقتی روزهای اول اسارت رابه خاطر می آورم وآن را با روزهای آخر مقایسه می کنم می بینم خیلی چیزها به دست آوردم واین تجربه هایی که کسب کردم ارزش آن همه عذاب را داشت. یکی این که به وحدت رسیده بودیم.»

یکی از خاطراتم درباره ماه رمضان به زمان برگزاری نماز عید فطر باز می گردد. نماز عید قربان و سایر آیین های سنتی و دینی که به طور جمعی برگزار می شد در اردوگاه ممنوع بود نمی توانستیم نماز را به صورت جماعت برگزارکنیم؛ اما داخل بندها در دسته های هشت نفری نماز را به جا می آوردیم.

در برنامه اعیاد بزرگ در زمان هواخوری از بند یک تا بند 16 شروع به روبوسی همدیگر می کردیم وهمه 1850 نفر آزاده اردوگاه می آمدند وبه هم تبریک می گفتند. دراین گونه مواقع عراقی ها به وحشت می افتادند، آنها می گفتند چه خبرشده است؟ مگر از ایران مهمان آمده؟ مگرتاحالاهمدیگر را ندیده اید؟ مگرسفردیگری داشته اید؟ شما که همگی اینجا و درکنار هم بوده اید، پس این چه برنامه ای است!؟ این کارها باعث می شد که اگر اختلاف جزیی بین بچه ها وجود داشت، برطرف شود واتحاد و وحدت بیشتری میان اسرا به وجود بیاید.

پایان خبر تفریحبار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روبوسی هایی که عراقی ها را می ترساند!" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روبوسی هایی که عراقی ها را می ترساند!"، کلیک کنید.