روند واگذاری زمینهای مورد نیاز روستاییان در آذربایجان غربی تسریع شود

روند واگذاری زمینهای مورد نیاز روستاییان در آذربایجان غربی تسریع شود

تفریحبار/آذربایجان غربی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به تامین زمین مورد نیاز ساخت مسکن روستاییان در استان، گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی روند واگذاری زمین های مورد نیاز روستاییان را تسریع کند.

محمدصادق معتمدیان 12 خرداد ماه در جلسه شورای تامین مسکن استان که در استانداری برگزار شد به تامین زمین مورد نیاز برای احداث مسکن روستاییان نیز اشاره کرد و افزود: دولت سیزدهم در راستای خانه دار شدن روستاییان، زمین مورد نیاز را تامین کرده و در قالب این طرح، تسهیلات با بهره بانکی کم را در اختیار آنها قرار داده و ضروری است بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در روند واگذاری این زمین ها به روستاییان، اقدامات خود را سرعت بخشیده و اطلاع رسانی لازم را در این زمینه انجام دهد.

استاندار افزود: با وجود محدودیت های مالی تلاش شده بخشی از اعتبارات پروژه های عمرانی و اقتصادی توسط بانک های عامل تامین شود و ضروری است  مدیران بانک های استان در راستای جذب منابع اعتباری بیشتر، پیگیری های لازم را در سطح ملی انجام دهند.

وی در ادامه از ظرفیت قانونی ایجاد شده در سال جاری در قالب اوراق مشارکت اسلامی خبر داده و خاطرنشان کرد: برای اولین بار از از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی، 3 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت اسلامی به آذربایجان غربی اختصاص یافته که در مرحله اول، یک هزار و 500 میلیارد تومان تامین شده است.

معتمدیان ادامه داد: بانک ها، بیمه ها، شرکت ها و اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با خرید این اوراق مشارکت اسلامی که اصل و سود آن توسط دولت از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی تضمین شده، در تامین  اعتبار اجرای پروژه های عمرانی استان مشارکت کنند.

پایان خبر تفریحبار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روند واگذاری زمینهای مورد نیاز روستاییان در آذربایجان غربی تسریع شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روند واگذاری زمینهای مورد نیاز روستاییان در آذربایجان غربی تسریع شود"، کلیک کنید.