رویداد «صدرا» بهترین فرصت برای تبادل اندیشه دانشجویان و صاحبان صنایع است

افشاری در گفت وگو با تفریحبار:

رویداد «صدرا» بهترین فرصت برای تبادل اندیشه دانشجویان و صاحبان صنایع است

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس، ملارد و صفادشت تاکید کرد که رویداد «صدرا» بهترین فرصت برای تبادل اندیشه دانشجویان و صاحبان صنایع است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری تفریحبار، حامد افشاری رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس، ملارد و صفادشت در حاشیه مراسم تجلیل از مقام معلم که در محل دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس برگزار شد به خبرنگار تفریحبار گفت: اخلاق یک استاد می تواند موجب تحول در یک دانشجو شود و در نخستین گام خدمت رسانی، انسان ها می توانند دنبال یکسری الگو ها باشند.

وی افزود: هدف علم تفکر است تا به ثبات برسیم و باید قدرت تفکر و تحلیل را بالا ببریم و هدف از این علم آموزی و تفکر را بدانیم و اگر فضای آموزشی را پویا کنیم دانشجو پویا می شود و دانشجوی پویا فضای آموزشی را پویاتر خواهد کرد و رفتار استادان می تواند موجب نشاط و پویایی شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس، ملارد و صفادشت با اشاره به تاکید دکتر طهرانچی درباره نسل چهارم دانشگاه ها و اجرای برنامه علمی صنعت افزود: یک استاد هییت علمی و یک دانشجوی دکتری تخصصی باید سرشار از خلّاقیت، عشق به تحقیق و همچنین ویژگی های فرهنگی و پژوهشی با شرایط مطلوب خدمت به جامعه بوده و همواره نوآوری و فناوری را در دستورکار خود داشته و در مواجهه با بحران های اقتصادی دچار تنش اضطراب و افسردگی نباشد.

رویداد «صدرا» بهترین فرصت برای تبادل اندیشه دانشجویان و صاحبان صنایع است

افشاری با بیان اینکه برنامه سند تحول دانشگاه آزاد در دستورکار قرار گرفته است، اشاره کرد: در مسیر دانشگاه سند تحولی نوشته شده که در حوزه های آموزشی، فرهنگی و فناوری کاربرد دارد؛ بنابراین باید همدیگر را مجاب کنیم که با تفکر و هم اندیشی در تیم های دانشجویی و با هم افزایی موفقیت را به دست آوریم؛ چراکه وقتی رکود در انسان وجود داشته باشد موفقیت حاصل نمی شود، وقتی که انسان بخواهد از حالت سکون خارج شود ابتدا باید اراده داشته باشد و لازم است بدانیم نخستین چیزی که موجب رشد می شود فعل خواستن است و اگر تیم، ایده یا انگیزه خوب وجود داشته باشد نیروی انسانی خوب به عنوان یک سرمایه انسانی موجب موفقیت می شود و شرط اول موفقیت فعل خواستن است.

وی یادآور شد: در دانشگاه آزاد اسلامی اقدامات خوبی در زمینه اجرای برنامه علمی صنعت و تجارت گرفته و ماموریت واحد های دانشگاه آزاد اسلامی به تناسب شرایط بومی و منطقه ای در راستای رفع معضلات آن منطقه همواره در دستورکار و برنامه های ما بوده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس، ملارد و صفادشت متذکر شد: درباره ورود به بخش صنعت و جامعه وقتی کار یا مهارتی یاد بگیریم، تجربیات موجب کارآفرینی و پویایی می شود؛ به عنوان مثال اگر دانشجویان حوزه کامپیوتر، حسابداری مالی، مدیریت بازرگانی و بازاریابی یا سایر رشته ها تیم تشکیل دهند با تشکیل تیم می توانند هم افزایی ایجاد کرده و با ارایه راهکار کارآفرینی و اشتغالزایی کنند.

افشاری درباره جذب نیروی جوان دانشجو در بازار کار با صنایع هم گفت: در شهرک زاگرس تمامی واحد های صنعتی برای جذب نیروی مهارتی دانشجو اعلام نیاز می کنند و با وجود امکانات و زیرساخت های موجود دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس می تواند برای افزایش تعامل با صنایع منطقه ای از برپایی رویداد صدرا با اقدامات عملیاتی فرصت هایی را ایجاد کند.

وی با اشاره به نمایشگاه صدرا تصریح کرد: هفته نخست خرداد نمایشگاهی با عنوان «صدرا» برگزار می کنیم و از تمامی صنایع دعوت کردیم که در این رویداد حضور داشته باشند و تا پایان هفته در نمایشگاه دانشجویان و صاحبان صنعت در یک رویارویی مستقیم قرار می گیرند و استادان هم کنار صنایع می توانند طرح و فضای پویا ایجاد کنند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس، ملارد و صفادشت در ادامه توضیح داد: دانشجویان دانشگاه هم با رشته های مختلف و اندیشه های متفاوت و تیم سازی می توانند به موفقیت برسند و بهترین دوران تلاش و موفقیت دانشجویی دوره کارشناسی است.

افشاری با اشاره به نقش آفرینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس و استادان هییت علمی، استفاده از تجارب علمی و استخراج دانش از مسیر هم افزایی تحقیقات گفت: دستیابی به غرور ملی مدنظر مقام معظم رهبری است؛ بنابراین یک استاد و مدرس دانشگاه باید با مفاخر ملی و افتخارات علمی کشور خود آشنا شود.

در پایان این مراسم از استادان برگزیده با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رویداد «صدرا» بهترین فرصت برای تبادل اندیشه دانشجویان و صاحبان صنایع است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رویداد «صدرا» بهترین فرصت برای تبادل اندیشه دانشجویان و صاحبان صنایع است"، کلیک کنید.