رژیم غذایی فوق العاده برای افراد مبتلا به این بیماری

رژیم غذایی فوق العاده برای افراد مبتلا به این بیماری

به گزارش تفریحبار؛ اگر بیماران مبتلا به دیابت رژیم غذایی کم کالری داشته باشند و پس از کاهش وزن دوباره به وزن خود توجه نکنند، دیابت نوع 2 تا 10 سال برگشت پذیر است.

تفریحبار در خبری نوشت:افراد مبتلا به بیماری دیابت، فقط طی هفت روز پس از پیروی از این رژیم، به دلیل کاهش میزان چربی در کبد، حساسیت به انسولین خود را به حالت عادی باز گردانند. در شرکت کنندگان این تحقیق، پس از هشت هفته، میزان چربی لوزالمعده کاهش یافت همچنین ترشح انسولین و کنترل گلوکز به سطح طبیعی بازگشت.

پروفسور روی تیلور که بیش از 40 سال در مورد بیماری دیابت مطالعه کرده است، یافته های ذیل را در انجمن اروپایی برای مطالعه دیابت ارایه کرد:

خوردن بیش از حد، باعث تجمع چربی بیش از حد در کبد می شود بنابراین کبد به انسولین واکنش ضعیفی نشان می دهد و گلوکز (قند) زیادی تولید می کند.

هر گونه گلوکز اضافی در ماهیچه ها و یا به صورت لیپید در سلول های چربی که به بافت چربی نیز معروف هستند، ذخیره می شود.

چربی بیش از حد از کبد به لوزالمعده می رسد در نتیجه سلول های پانکراس قادر به تولید انسولین نخواهند بود.

وی می گوید: این موارد را می توان با رژیم غذایی، معکوس کرد زیرا با از دست دادن یک گرم چربی از لوزالمعده، تولید انسولین می تواند به حالت عادی برگردد و دیابت نوع 2 معکوس خواهد شد.

تیلور خاطرنشان کرد که غلبه بر دیابت از طریق رژیم غذایی کم کالری تا 10 سال پس از شروع بیماری قابل دستیابی است.

این محقق گفت: خبر خوب برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 این است که نتایج تحقیق ما نشان می دهد که حتی اگر به مدت 10 سال به این عارضه مبتلا بودید، احتمالا می توانید با انتقال آن مقدار ناچیز چربی به خارج از پانکراس، آن را معکوس کنید. در حال حاضر، این کار تنها از طریق کاهش وزن قابل توجه امکان پذیر است.

نتایج مطالعات گذشته نیز نشان می دهد که تمام این ناهنجاری ها را می توان در صورت کاهش شدید میزان مصرف غذا با یک رژیم غذایی بسیار کم کالری (VLCD) از بین برد. رژیم غذایی با کالری بسیار پایین، نوعی رژیم غذایی است که تحت نظر متخصص انجام می شود و کالری آن 800 یا کمتر است. در این رژیم کم کالری غذاهای معمولی با خوراکی هایی با کالری پایین جایگزین می شود.

نتایج تحقیق نشان داد: تا زمانی که بیماران دیابتی به کاهش وزن خود ادامه دهند، متابولیسم پس از کاهش وزن به حالت عادی باز می گردد.

پروفسور تیلور توضیح داد: با کمال تعجب، مشاهده شد که رژیم غذایی که به عنوان یک ابزار آزمایشی ابداع شده بود، در واقع مورد پسند شرکت کنندگان تحقیق قرار گرفت. در بیشتر افراد این رژیم غذایی بدون گرسنگی و خستگی اما با افزایش سریع سلامتی همراه بود.

رویکرد «یک و دو» مورد استفاده در این تحقیق یک برنامه دو فازی تعریف شده بود؛ فاز اول دوره کاهش وزن و محدودیت کالری بدون ورزش اضافی است که یک دوره گذار با برنامه ریزی دقیق است و منجر به رسیدن به فاز دو می شود. فاز دوم شامل حفظ وزن با پشتیبانی طولانی مدت با محدودیت کالری متوسط و افزایش فعالیت بدنی روزانه است.

افراد مبتلا به دیابت که از این روش پیروی کردند حدود 15 کیلوگرم وزن کم کردند و برای سال ها سطح گلوکز طبیعی داشتند.

233217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رژیم غذایی فوق العاده برای افراد مبتلا به این بیماری" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رژیم غذایی فوق العاده برای افراد مبتلا به این بیماری"، کلیک کنید.