سردار رستگارپناه: عملیات «وعده صادق» قدرت بازدارندگی ایران را نشان داد

سردار رستگارپناه: عملیات «وعده صادق» قدرت بازدارندگی ایران را نشان داد

رییس مرکز مطالعات اطلاعات و امنیت دانشگاه امام حسین(ع) گفت: عملیات «وعده صادق» نشان دهنده قدرت بازدارندگی ایران در منطقه بود و ظرفیت های نظامی جمهوی اسلامی ایران را به معرض نمایش گذاشت.

سردار حسن رستگارپناه، رییس مرکز مطالعات اطلاعات و امنیت دانشگاه امام حسین(ع) در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری علم و فناوری تفریحبار، درباره عملیات «وعده صادق» که در پی آن صدها پهپاد و موشک های کروز کشورمان مواضع رژیم صهیونیستی را در اراضی اشغالی مورد اصابت قرار داد، اظهار کرد: به اذن الهی عملیات وعده صادق که توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام شد در اصل قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران را در مقابله با تهدیدات دشمن افزایش داد.

وی افزود: پیش از عملیات وعده صادق، دشمن صهیونیستی و حامیان او اطلاعات اندکی از قدرت و ظرفیت های نظامی کشورمان در اختیار داشتند و فکر نمی کردند قدرت برنامه ریزی، طرح ریزی و دقت عمل در اجرای عملیات در این حد باشد؛ در حالی که بنا به گفته فرمانده کل سپاه این عملیات در وسعت محدود برگزار شد و لذا قطعاً ظرفیت نظامی جمهوری اسلامی ده ها برابر و بلکه بیشتر از اینهاست.

رییس مرکز مطالعات اطلاعات و امنیت دانشگاه امام حسین(ع) ادامه داد: ظرفیت نظامی جمهوری اسلامی ایران با تدبیر و نیاز و حکمت جمهوری اسلامی دنبال خواهد شد و نشان دادیم ظرفیت این نظام در چه سطح قرار دارد. دشمنان اسلام از اسراییل و آمریکا گرفته تا انگلستان و فرانسه باید در برآوردهای قبلی شان نسبت به ایران تجدیدنظر کنند و بدانند با ایران اسلامی نمی توانند از طریق زور و قلدری و وحشی گری سخن بگویند.

سردار رستگارپناه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از منطق و عقلانیت به مراتب بالاتر از غرب برخوردار است، گفت: توانایی نظامی ایران هیچگاه در راستای تهدید کشورهای منطقه و کشورگشایی به کار گرفته نشده و صرفاً فقط به منظور حفظ امنیت، منافع ملی و دفع تهدیدات مورد استفاده قرار گرفته است.

وی بیان کرد: از سوی دیگر ملت ایران بزرگترین ظرفیت و پشتوانه جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود. با کمی توجه و بررسی می توان پی برد با انجام عملیات وعده صادق ملت های مسلمان عراق در سوریه، عراق، فلسطین و یمن به جشن و پایکوبی برخواستند و ابراز خشنودی کردند و از اینکه جمهوری اسلامی ایران مستقیم پاسخ زیاده خواهی های رژیم صهیونیستی را داده احساس غرور می کردند.

رییس مرکز مطالعات اطلاعات و امنیت دانشگاه امام حسین(ع) ادامه داد: رژیم صهیونیستی با وجود اینکه ظرفیت چندلایه ای را برای دفاع هوایی در اختیار داشت و حمایت آمریکا و انگلیس و فرانسه را تجربه می کرد اما موشک ها و پهپادهای ما به اراضی اشغالی رسیدند و عملیات را به اتمام رساندند و به اذن الهی از موانع عبور کردند.

سردار رستگارپناه با اشاره به ظرفیت های محور مقاومت در منطقه گفت: ظرفیتی که یمن در محور مقاومت به وجود آورده واقعاً جای تقدیر و شکرگزاری دارد. مقاومت یمن در این مدت بیش از 60 شناور اسراییلی و آمریکا و هر کشوری که به مقصد اراضی اشغالی شناور اعزام می کرد را توقیف یا مورد اصابت موشک قرار داد. یمن ظرفیت خوبی را به وجود آورد و با عملیات وعده صادق این ظرفیت دوچندان خواهد شد.

وی تاکید کرد: امروز این خودباوری در میان ملت های مسلمان به خصوص محور مقاومت به وجود آمده که می توان رژیم صهیونیستی را به سرازیری سقوط و فروپاشی کشاند. حزب الله و حماس و مقاومت عراق از دیگر ظرفیت هایی هستند که به توان محور مقاومت افزوده اند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سردار رستگارپناه: عملیات «وعده صادق» قدرت بازدارندگی ایران را نشان داد" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سردار رستگارپناه: عملیات «وعده صادق» قدرت بازدارندگی ایران را نشان داد"، کلیک کنید.