سیل در افغانستان قربانی گرفت

سیل در افغانستان قربانی گرفت

خبرگزاری «شینهوا» اعلام کرده است سیلِ روزهای اخیر در برخی نواحی افغانستان تاکنون دست کم 14 کشته برجای گذاشته و به برخی از روستاها خسارت زده است.

به گزارش تفریحبار، مقامات امروز (یکشنبه) اعلام کردند در پی دور جدید باران های شدید و جاری شدن سیل در ولایات غرب و شمال افغانستان و مناطق همجوار آن، فوت دست کم 14 تن در روزهای اخیر تایید شده است.

در ویدیوهای منتشرشده لحظه ویرانی خانه های روستایی، آوار سنگ هایی که سیل با خود آورده و روستاییان در حالیکه از این اتفاقات شوکه شده اند، دیده می شود.

«میراحمد صمیم»، مسیول امور مهاجرین طالبان در ولایت «غور» می گوید بر اثر سیلاب بیشتر از 500 خانواده آواره شده اند که در فضای باز در کوه ها به سر می برند.

سیلاب همچنین منجر به بسته شدن جاده ها، وارد شدن آسیب به منازل و مصدومیت چندین نفر دیگر شده است.

به گزارش بی بی سی، این مقام افغانستان گفته است خسارت دیدگان سیلاب نیاز به کمک های اولیه و اساسی دارند و احتمالا خسارات بیشتری نیز وجود دارد.

پایان خبر تفریحبار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سیل در افغانستان قربانی گرفت" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سیل در افغانستان قربانی گرفت"، کلیک کنید.