شناسایی چیزی شبیه به بشقاب پرنده در مدار ماه / عکس

تینا مزدکی: ناسا در بیانیه ای گزارش داد که شی دیده شده در تصویری که مدارگرد شناسایی ماه (LRO) ثبت کرده است، مدارگرد ماه رهیاب کره (KPLO) متعلق به موسسه تحقیقات هوافضای کره که با نام «دانوری»(Danuri) شناخته می شود. در واقع دیده شدن چنین چیزی در آن مکان، به خودی خود یک شاهکار مهندسی بود.

دانوری در آگوست 2022 پرتاب شد و اولین ماموریت کره جنوبی در ماه را رقم زد. این فضاپیما که در دسامبر 2022 وارد مدار ماه شد، برای کمک به برنامه ریزی ماموریت های آینده به قطب های ماه طراحی شده است.

شناسایی چیزی شبیه به بشقاب پرنده در مدار ماه / عکس

با توجه به سرعت نسبتا بالا بین دو فضاپیما که حدود 1500 کیلومتر در ساعت است، گروه عملیات مدارگرد شناسایی ماه ناسا برای نشان دادن مکان مناسب به دوربین های LROC، به زمان بندی دقیقی نیاز داشتند.

دلیل اینکه دانوری به جای یک فضاپیمای معمولی با دو پنل خورشیدی و یک آنتن، یک شی کوچک بنظر می رسد این است که زمان نوردهی دوربین مدارگرد شناسایی ماه بسیار کوتاه و تنها 0.338 میلی ثانیه بود. در نتیجه به دلیل سرعت بالا دو فضاپیما، در تصویر اینطور دیده می شود.

LRO همچنین بقایای فرودگرهای ماه را نیز شناسایی کرده است. اوایل امسال، حتی در تلاشی برای بهبود سیستم های موقعیت یابی فرودگرهای آینده، لیزری را از کاوشگر هندی پرتاب کرد. سال گذشته، ShadowCam دانوری که توسط ناسا توسعه داده شد، LRO را در یک جابجایی کامل نقش، نشان داد.

منبع: futurism

323

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شناسایی چیزی شبیه به بشقاب پرنده در مدار ماه / عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شناسایی چیزی شبیه به بشقاب پرنده در مدار ماه / عکس"، کلیک کنید.