صعود 3 کشتی گیر به فینال قهرمانی آسیا/ شکست سنگین محمدیان – خبرگزاری تفریحبار | اخبار ایران و جهان

صعود 3 کشتی گیر به فینال قهرمانی آسیا/ شکست سنگین محمدیان - خبرگزاری تفریحبار | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار تفریحبار، در پایان دور مقدماتی 5 وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی آسیا 2024 در بیشکک قرقیزستان، رحمان عموزاد در 65، امیرمحمد یزدانی در 70 و محمد نخودی در وزن 79 کیلوگرم راهی فینال شدند اما محمدحسین محمدیان در وزن 97 کیلوگرم با شکست مقابل دارنده مدال طلای جهان از رسیدن به فینال بازماند. ابراهیم خواری در وزن 57 کیلوگرم نیز راهی گروه بازنده ها شد.

در وزن 57 کیلوگرم، ابراهیم خواری در دور نخست به مصاف اودیت دارنده مدال طلای جوانان آسیا 2023 از هند رفت و در پایان با نتیجه 10 بر 8 شکست خورد و با توجه به راهیابی کشتی گیر هندی به فینال، خواری راهی گروه بازنده ها شد تا برای کسب مدال برنز تلاش کند. کشتی گیر هند در فینال به مصاف کنتو یومیا از ژاپن می رود.

در وزن 65 کیلوگرم، رحمان عموزاد، دارنده مدال طلای جهان و 2 طلای آسیا، در دور نخست مقابل ژولدوشبیکوف دارنده مدال های طلای امیدهای جهان 2019 و طلای بزرگسالان آسیا 2020 از قرقیزستان در یک مبارزه سخت با نتیجه 4 بر 2 به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد. وی در دومین مبارزه مقابل سیون یو هو از کره جنوبی با نتیجه قاطع 7 بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. عموزاد در نیمه نهایی مقابل عباس رحمان اف از ازبکستان به روی تشک رفت و در پایان با امتیاز عالی 10 بر صفر به برتری رسید و راهی فینال شد.

در وزن 70 کیلوگرم، امیرمحمد یزدانی دارنده 2 مدال نقره جهان پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل عثمان اف دارنده مدال برنز جهان 2021 از قرقیزستان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه 9 بر 4 به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. یزدانی در این مرحله مقابل مصطفی احمداف از تاجیکستان با نتیجه 8 بر 3 به برتری رسید و راهی فینال شد. یزدانی برای کسب مدال طلا باید از سد یوشینوسوکه آیویاگی از ژاپن بگذرد.

در وزن 79 کیلوگرم، محمد نخودی دارنده 2 مدال نقره و یک برنز جهان، پس از استراحت در دور نخست، به مصاف سیف الدین اف، کشتی گیر روسی الاصل از بحرین که چندی پیش به مدال طلای جام یاشاردوغو رسید، رفت و در پایان به سختی با نتیجه 5 بر 4 به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. نخودی در نیمه نهایی مقابل ماگومت اولویف از تاجیکستان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه قاطع 11 بر صفر به برتری رسید و راهی فینال شد.

در وزن 97 کیلوگرم، محمدحسین محمدیان، دارنده مدال برنز جهان 2014 و 2 طلای آسیا، پس از استراحت در دور اول، مقابل اولزیسایخان از مغولستان در همان 3 دقیقه نخست با امتیاز 10 بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. وی در نیمه نهایی و در حساس ترین مبارزه این رقابت ها، مقابل احمد تاج الدین اف کشتی گیر روسی الاصل بحرین و دارنده مدال طلای جهان 2023 به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه سنگین 8 بر 2 شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند. محمدیان برای کسب مدال برنز بعد از ظهر امروز پنج شنبه به روی تشک می رود.

تاج الدین اف 20 ساله در رقابت های جهانی سال گذشته مقابل غول های کشتی جهان در این وزن همچون کایل اسنایدر آمریکایی و عبدالرشید سعدالله یف ملقب به تانک روس، به برتری رسید و صاحب مدال طلای جهان شد.

رقابت های فینال و رده بندی 5 وزن کشتی آزاد قهرمانی آسیا از ساعت 15:30 امروز پنج شنبه برگزار می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صعود 3 کشتی گیر به فینال قهرمانی آسیا/ شکست سنگین محمدیان – خبرگزاری تفریحبار | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صعود 3 کشتی گیر به فینال قهرمانی آسیا/ شکست سنگین محمدیان – خبرگزاری تفریحبار | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.