صید دو مدال طلا دختران یزدی در بصره

صید دو مدال طلا دختران یزدی در بصره

تفریحبار/یزد در روزهایی که تمام نگاه جامعه ورزش استان به نتایج تیم چادرملو در راه صعود به لیگ برتر فوتبال ایران است، دو دختر یزدی اعزامی به مسابقات دوومیدانی قهرمانی غرب آسیا در دو ماده هفتگانه و پرش سه گام بر سکوی نخست ایستادند و قهرمان شدند.

تیم ملی دوومیدانی جمهوری اسلامی در حالی به پنجمین دوره رقابت های دوومیدانی غرب آسیا اعزام شد که در این تیم اعزامی نام های «فاطمه محیطی زاده»، «مریم کاظمی» و «سمیرا کردعلی»، سه دوومیدانی کار یزدی نیز به چشم می خورد.  

در جریان برگزاری این مسابقات «فاطمه محیطی زاده» قهرمان نام آشنا ورزش بانوان استان در ماده هفتگانه با کسب 5249 امتیاز بر سکوی نخست ایستاد و مدال طلای این مسابقات را برای کاروان ورزشی ایران و ورزش استان یزد به ارمغان آورد.

هم چنین «مریم کاظمی» در ماده پرش سه گام توانست با ثبت رکورد 12/82 متر به مقام قهرمانی این مسابقات دست پیدا کند.

کاظمی ضمن اینکه رکورد فضای باز خود را 23 سانتی متر ارتقا داد، سومین رکورد برتر تاریخ پرش سه گام را به ثبت رساند، و حالا تنها 6 سانتی متر تا دومین رکورد برتر ایران و 41 سانتی متر با رکورد ملی فاصله دارد.  

پیش از این نیز در روزهای ابتدایی این مسابقات در ماده پرش با نیزه «سمیرا کردعلی» با عبور از مانع 3.40 متر به مقام نایب قهرمانی دست یافت.

به گزارش تفریحبار، دختران دوومیدانی کار در گرمای 50 درجه شهر بصره کشور عراق با حریفان خود به رقابت پرداختند.

پایان خبر تفریحبار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صید دو مدال طلا دختران یزدی در بصره" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صید دو مدال طلا دختران یزدی در بصره"، کلیک کنید.