طرح های تخفیفی شهرداری برای مادران تهرانی/راه اندازی کمپین «شکوه مادری»

طرح های تخفیفی شهرداری برای مادران تهرانی/راه اندازی کمپین «شکوه مادری»

دبیر ستاد جوانی جمعیت شهرداری تهران از اجرای طرح های تخفیفی شهرداری تهران برای مادران دارای سه فرزند خبر داد.

مهلا محمدزاده در گفت وگو با تفریحبار، در مورد برنامه های شهرداری تهران به مناسبت روز ملی جمعیت، اظهار کرد: در قانون بر ارایه خدمات مختلف به مادران زیر سن 40 سال دارای سه فرزند تاکید شده و شهرداری تهران نیز در ارایه تخفیفات در حوزه خدمات و عوارض وارد شده است.

وی با بیان اینکه در دبیرخانه ستاد جمعیت، فرهنگ سازی موضوع جوانی جمعیت در دستور کار قرار دارد، گفت: البته موضوعاتی همچون ازدواج، جوانی جمعیت و فرزندآوری را در دستور کار قرار داده ایم و ذیل اقدامات فرهنگی، شهرداری تهران بیشتر در حال اطلاع رسانی در فضاهای شهری است و اختصاصا در هفته جمعیت در هرناحیه، شهرداری تهران یک غرفه تحت عنوان فرزندان، سرمایه های زندگی برپا شده که به شهروندان خدماتی از جنس تکریم مادری، تکریم فرزند و…. ارایه می شود.

محمدزاده با تاکید بر اینکه در 22 منطقه شهرداری تهران با همکاری دستگاه های مختلف برنامه های مختلفی اجرا می شود، اظهار کرد: به عنوان مثال یک برنامه به اسم «دوردانه» است که در دانشگاه های هر منطقه این برنامه اجرا می شود و دانشجویان دارای فرزند تکریم می شوند و همایش فرزندآوری هوشمندانه_فرزندآوری خردمندانه نیز برپا می شود.

وی در مورد ارایه تخفیفات از سوی شهرداری تهران به مادران تهرانی داراری سه فرزند، افزود: در حال حاضر ارایه این تخفیفات وجود دارد؛ اما شهروندان اطلاع ندارند چراکه سازوکارش هنوز تدوین نشده است؛ البته از طرح ارایه تخفیف در عوارض به تازگی رونمایی کردیم یعنی هر مادر دارای سه فرزندی که مراجعه کند می تواند از تخفیف عوارض استفاده کند و گزارشات نشان داده که این مهم اجرایی شده است.

محمدزاده در مورد ارایه خدمات شهری با تاکید بر اینکه به زودی کمپین «شکوه مادری» راه اندازی می شود که به شهروندان بابت ثبت نام فراخوان داده می شود، گفت: از آنجایی که هنوز اطلاعات کامل نیست نمی توانیم خدمات دهیم پس ذیل سامانه شهرزاد، قسمتی تحت عنوان شکوه مادری تعریف می شود که در آن شهرداری تهران فراتر از قانون موارد مختلفی را اضافه خواهد کرد چراکه براساس قانون، مادر دارای سه فرزند به بالا می تواند از تخفیفات استفاده کند؛ اما ما برای مادران دارای دو فرزند و تک فرزند هم تخفیفاتی در نظر گرفتیم که به زودی سازوکار ثبت نام اعلام می شود.

وی با تاکید بر اینکه ارایه تخفیفات در قانون پیش بینی شده و یک الزام قانونی است، گفت: شورای شهر تهران نیز در سال جاری ردیف بودجه مشخصی برای جمعیت در تهران اختصاص داده است که نشان دهنده عزم جدی برای رفع مشکلات است.

پایان خبر تفریحبار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طرح های تخفیفی شهرداری برای مادران تهرانی/راه اندازی کمپین «شکوه مادری»" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طرح های تخفیفی شهرداری برای مادران تهرانی/راه اندازی کمپین «شکوه مادری»"، کلیک کنید.