عضو حماس: اسراییل دنبال آتش بس موقت است تا نفسی چاق کند

عضو حماس: اسراییل دنبال آتش بس موقت است تا نفسی چاق کند

عضو ارشد جنبش حماس در واکنش به ادعاهای رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه حماس خطوط کلی توافق پیشنهادی رییس جمهور آمریکا را رد کرده است، گفت رژیم صهیونیستی به دنبال آتش بس موقت است تا نفسی تازه کند.

به گزارش تفریحبار، «اسامه حمدان» عضو ارشد حماس با اشاره به صحبت های «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا که گفته بود حماس مانع از آتش بس می شود، تاکید کرد: بلینکن تایید می کند که او بخشی از مشکل است نه بخشی از راه حل و ما به میانجی ها گفتیم که طرف اسراییلی است که پیشنهادات را رد می کند.

وزارت خارجه قطر شامگاه سه شنبه اعلام کرد که دوحه و قاهره پاسخی از حماس و جناح های فلسطینی درباره پیشنهاد رژیم صهیونیستی برای آتش بس در غزه دریافت کرده اند، پیشنهادی که توسط «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا مطرح شده بود.

رژیم صهیونیستی پس از دریافت پاسخ حماس و گروه های مقاومت فلسطین مدعی شد حماس خطوط کلی توافق آتش بس را رد کرده است.

به نقل از خبرگزاری شهاب، حمدان افزود دولت آمریکا برای فرار از هرگونه تعهد به پیشنهاد آتش بس دایمی، با رژیم صهیونیستی همکاری می کند.

وی تصریح کرد پیشنهاد جدید آتش بس رژیم صهیونیستی مبنی بر برقراری آتش بس موقت است تا این رژیم نفسی تازه کند و جنگ را دوباره از سر بگیرد.

وی افزود: در هر چیزی که ارایه کردیم، تعهد خود را نسبت به پیشنهاد ارایه شده در 5 مه از سوی میانجیگران اعلام کردیم و صحبتی در مورد ایده ها و پیشنهادهای جدید نکردیم.

این عضو حماس تاکید کرد مرحله پساجنگ غزه متعلق به فلسطینی هاست و در این مرحله خودشان واقعیت و آینده خود را تعیین می کنند.

وی از میانجیگران خواست عدم فرار اشغالگران را تضمین کنند.

پایان خبر تفریحبار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عضو حماس: اسراییل دنبال آتش بس موقت است تا نفسی چاق کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عضو حماس: اسراییل دنبال آتش بس موقت است تا نفسی چاق کند"، کلیک کنید.