فارن پالیسی: تردیدی در واکنش قدرتمند ایران به حمله اسراییل وجود ندارد

فارن پالیسی: تردیدی در واکنش قدرتمند ایران به حمله اسراییل وجود ندارد

تارنمای فارن پالیسی در گزارشی پیرامون حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه، نوشت: شهید زاهدی دارای قدرت بالایی بود. او فرد اصلی تصمیم گیر در هر اقدامی بود که سپاه پاسداران و نیروی قدس در سال های اخیر در سوریه و لبنان انجام می دادند. تردیدی نیست که طرف ایرانی واکنش قدرتمندی به این حمله نشان خواهد داد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری تفریحبار؛ تارنمای فارن پالیسی، در گزارشی در خصوص حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق نوشت: این حمله به 2 دلیل عمده با سایر حملات قبلی تل آویو متفاوت است.

این نشریه افزود: دلیل نخست فرد مورد هدف این حمله است. (سردار) محمدرضا زاهدی، که فرماندهی نیروی قدس سپاه در لبنان و سوریه را برعهده داشت، عالی رتبه ترین مقامی است که در این حمله جان خود را از دست داده است.

در ادامه این گزارش آمده است: (شهید) زاهدی دارای قدرت بالایی بود. او فرد اصلی تصمیم گیر در هر اقدامی بود که سپاه پاسداران و نیروی قدس در سال های اخیر در سوریه و لبنان انجام می دادند. تردیدی نیست که طرف ایرانی واکنش قدرتمندی به این حمله نشان خواهد داد.

این گزارش می افزاید: دومین دلیل مکان وقوع این حمله است. این حمله هوایی یک ساختمان امور کنسولی در مجاورت سفارت ایران در دمشق را هدف قرار داد و موجب تخریب کامل ساختمان و آسیب دیدن مجتمع دیپلماتیک ایران شد.  

همچنین دالیا داسا، کارشناس امور خاورمیانه در مرکز روابط بین الملل بارکل در دانشگاه کالیفرنیا در این باره گفت: تاسیسات دیپلماتیک به عنوان مکان های ملی و حاکمیتی حفاظت شده تلقی می شوند. حمله به یک مکان دیپلماتیک مانند حمله به خاک یک کشور است. این عاملی است که احتمالاً می تواند بازی را تغییر دهد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فارن پالیسی: تردیدی در واکنش قدرتمند ایران به حمله اسراییل وجود ندارد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فارن پالیسی: تردیدی در واکنش قدرتمند ایران به حمله اسراییل وجود ندارد"، کلیک کنید.