فاش شدن آخرین پیام ساتوشی ناکاموتو/ خالق بیت کوین چه گفت؟

به گزارش خبرگزاری تفریحبار، سیزده سال پیش، خالق بیت کوین که تحت نام مستعار ساتوشی ناکاموتو شناخته می شود، آخرین پیام خود را فرستاد. پیام او اکنون در جامعه ارز دیجیتال یک متن افسانه ای به شمار می رود.

براساس گزارش تجارت نیوز، ناپدید شدن ناگهانی ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین در سال 2011 یکی از مرموزترین وقایع در دنیای رمز ارزها باقی مانده است. پس از اینکه ناکاموتو زمینه های توسعه بیت کوین را فراهم آورد و شاهد رشد اولیه اش بود، ناگهان از هرگونه ارتباطاتی دست کشید و بدون هیچ سرنخی ناپدید شد.

فاش شدن آخرین پیام ساتوشی ناکاموتو/ خالق بیت کوین چه گفت؟

فاش شدن آخرین پیام ساتوشی ناکاموتو/ خالق بیت کوین چه گفت؟

ایمیل نهایی منتسب به ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین در تاریخ 26 آوریل 2011 به یکی از توسعه دهندگان بیت کوین ارسال شده و آخرین تعامل خالق پنهانی بیت کوین پیش از ناپدید شدنش را نشان می دهد.

در این ایمیل، ناکاموتو گفت تمایلی به تبدیل شدن به شخصیتی اسطوره ای و مرموز ندارد و همچنین از تمایل خود برای گذر از نقش اش در توسعه بیت کوین خبر داد. او نوشت: «من به موارد دیگری روی آورده ام و احتمالاً در دسترس نخواهم بود.» او در ادامه کنترل آینده بیت کوین را به جامعه و توسعه دهندگانش واگذار کرد.

معمای حل نشده

در همان ایمیل، ساتوشی ناکاموتو کلید «CAlvert» و کد پخش را به تعدادی از کاربران قدیمی تر واگذار کرد. اقدام او گذر از پروژه بیت کوین و امانت آن به کسانی بود که قرار بود چشم انداز بیت کوین را ادامه دهند.

در حالی که محتوای ایمیل در نگاه اول عادی به نظر می رسد، اهمیت آن در این است که یکی از آخرین ارتباطات ناکاموتو پیش از ناپدید شدنش از صحنه دنیای رمز ارز بود. این پیام تنها پایان دخالت مستقیم ناکاموتو در بیت کوین را آشکار نمی کند، بلکه نشان دهنده گذار خالق این پروژه در جامعه کریپتو نیز هست.

با وجود گمانه زنی ها و تحقیقات متعدد طی سال ها، هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو همچنان ناشناخته مانده و به جذابیت و رازآلودگی پیرامون خلق بیت کوین افزوده است.

در حالی که جامعه رمز ارز به تامل در میراث ناکاموتو و منشاء بیت کوین ادامه می دهد، آخرین ایمیل به منزله یادآوری ای از شخصیت اسرارآمیز پشت اولین رمز ارز جهان تلقی می شود.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فاش شدن آخرین پیام ساتوشی ناکاموتو/ خالق بیت کوین چه گفت؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فاش شدن آخرین پیام ساتوشی ناکاموتو/ خالق بیت کوین چه گفت؟"، کلیک کنید.