قالیباف: «فرهنگ» زنانه ترین عنصر جامعه/ «رسانه» صدای حقِ جامعه است

چهارمین روز تبلیغات تلویزیونی داوطلبان ریاست جمهوری؛

قالیباف: «فرهنگ» زنانه ترین عنصر جامعه «رسانه» صدای حقِ جامعه است

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه موضوع زن و خانواده با اولویت ترین موضوع در حوزه فرهنگ است و فرهنگ زنانه ترین عنصر جامعه است، گفت: همیشه حامی رسانه ها بودم؛ رسانه صدای حق جامعه است.

به گزارش خبرنگار سیاست خبرگزاری علم و فناوری تفریحبار، محمدباقر قالیباف، نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری امروز پنج شنبه (24خرداد) مهمان برنامه «میزگرد فرهنگی» رسانه ملی بود.

وی در این برنامه ضمن بیان محور ها و برنامه های خود اظهار کرد: وقتی حرف از خدمت و پیشرفت میزنیم یکی از ابعاد آن فرهنگی است. ما در دولت چهاردهم نام دولت را دولت خدمت و پیشرفت انتخاب کردیم. پیشرفت بر فرهنگ اثرگذار است و فرهنگ نیز بر پیشرفت. 

قالیباف با تاکید بر اینکه بدون اینکه به اولویت های فرهنگی بپردازیم حتما نمیتونیم به پیشرفت برسیم، اضافه کرد: در سال های اخیر رهبری تاکید بر مسایل اقتصادی داشتند چون مسایل اقتصادی بر فرهنگ اثر دارد. 

نامزد چهاردمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهارداشت: موضوع زن و خانواده با اولویت ترین موضوع در حوزه فرهنگ است، ادامه داد: فرهنگ زنانه ترین عنصر جامعه است. وقتی کشوری تورم زیادی دارد خانواده ها و مردم زیر این فشارها نمی توانند اخلاق و فرهنگ را رعایت کنند.

وی گفت: نقش فرهنگ در دولت ما نقش کلیدی و اساسی دارد و هم کنش با مسایل اقتصادی است. در آموزش و پرورش اولین و آخرین موضوعی که باید توجه کنیم مدیر قوی و ثبات در مدیریت است. در 20 سال گذشته 17 وزیر و سرپرست در وزارت آموزش و پرورش عوض کردیم. در دولت چهاردهم مدیر قوی و ثبات را به آموزش و پرورش می آوریم. 

قالیباف با تاکید بر اینکه دو عنصر مهم آموزش و پرورش معلم و مدرسه است، افزود: مهمتر از معیشت معلم منزلت آن هاست. 

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین بیان داشت: اگر می خواهد آموزش و پرورش متحول شود، دو عنصر مدرسه و معلم باید مورد توجه باشد. ما در مجلس بحث معیشت و رتبه بندی معلمان را مدنظر قرار دادیم.

وی افزود: در آموزش و پروش باید به مهارت و اوقات فراغت دانش آموزان هم توجه کنیم و نباید فقط به ذهن آنان فشار بیاوریم. در قانون برنامه هفتم توسعه چندین ماده برای تحول در آموزش و پرورش آمده است و بیش از 16 حکم آوردیم و همه این حکم ها باید اجرا شود.

قالیباف ادامه داد: بهره وری در آموزش و پرورش بسیار مهم است و بهره وری دو عنصر دارد که مدیریت و علم است و باید از خود اساتید و نخبگان حوزه آموزش و پرورش استفاده کنیم.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین تاکید کرد: اولین و آخرین موضوعی که باید در آموزش و پرورش به آن توجه کنیم مدیر قوی و ثبات مدیریت است. حتماً در دولت چهاردهم این دو اصل رعایت می شود. معلم ما از چه می خواهد؟ بله حتماً معیشت مهم است اما منزلت معلم از معیشت او مهم تر است. کرونا نعمتی شد که سیستم شاد آمد و هوشمندسازی انجام شد اما بلافاصله پس از کرونا تعطیل شد. باید ادامه می دادیم.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در واکنش به بازداشت دو فعال رسانه تاکید کرد: وقتی وارد نیروی انتظامی شدم، تمامی شکایت های فرمانده سابق از رسانه ها را پس گرفتم. این دو فرد شاکی خصوصی دارند اگر نیاز باشد با شکات آنها صحبت میکنم. همیشه مدافع رسانه بودم.

وی اضافه کرد: عملکرد رسانه به عنوان نماینده افکار عمومی باعث نشاط و پیشرفت جامعه می شود. حتماً رسانه ها باید آزادانه عمل کنند. من در نیروی انتظامی از همه 200 شکایت فرمانده قبلی شکایت را پس گرفتم. در مجلس هیچگونه به صورت فردی شکایت نکردم. همین خبرنگاران که بازداشت شدند در دادگاه محکوم شده بودند و شاکی خصوصی داشتند. مدعی العموم از رسانه ها یا افراد شکایت کردند. همیشه حامی رسانه ها بودم؛ رسانه صدای حق جامعه است.

 

به گزارش تفریحبار، چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران برای انتخاب نهمین رییس جمهور جمعه 8 تیر 1403 برگزار می شود.

در حال بروزرسانی…

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قالیباف: «فرهنگ» زنانه ترین عنصر جامعه/ «رسانه» صدای حقِ جامعه است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قالیباف: «فرهنگ» زنانه ترین عنصر جامعه/ «رسانه» صدای حقِ جامعه است"، کلیک کنید.