ماجرای دو عکس معروف حاج قاسم در سوریه

در یک مقطعی که هنوز دو سوم شهر دست مسلحین بود، یکبار حاج قاسم گفت می خواهم بروم از قلعه حلب بازدید کنم.

به گزارش تفریحبار، «حاج یونس» از فرماندهان اطلاعاتی نیروی قدس می گوید: حلب سختی های زیادی داشت. در یک مقطعی که هنوز دو سوم شهر دست مسلحین بود، یکبار حاج قاسم گفت می خواهم بروم از قلعه حلب بازدید کنم. من خیلی نگران شدم و گفتم که خودش نرود چون خطرناک بود ولی حاجی اصرار داشت که برود.

من با فرمانده قلعه که یک افسر سوری بود هماهنگ کردم و گفتم که با چند نفر می خواهم به آنجا بروم. نگفتم چه کسانی با من هستند. او هم گفت در فلان جا به دنبالمان می آید. ساعت 7 صبح راه افتادیم.
دورتادور قلعه خندق بود و برای رفتن به آنجا یک تونل از زیر این خندق زده بودند که در داخل یک خانه بیرون می آمد.

ماجرای دو عکس معروف حاج قاسم در سوریه

عکس هایی که از حاجی در تونل وجود دارد، برای همین موقع است. از تونل رفتیم و حاجی از قلعه بازدید کرد و برگشتیم. آنجا بود که پیش بینی کرد طی دو سه روز آینده، حلب آزاد می شود. من با تعجب گفتم هنوز نصف شهر در اشغال است. اما دقیقاً چند روز بعد حلب به صورت کامل به دست ما افتاد. نه اینکه بخواهم بگویم غیب می دانست. ایشان از منطقه بازدید می کرد به شکل خیلی جزیی و با اطلاعات به دست آمده و قدرت تحلیلی فوق العاده خودش پیش بینی می کرد که بیشتر اوقات درست بود.

البته همانطور که گفتم، خلوص و عرفان حاجی هم طوری بود که من مطمینم عنایت پروردگار به ایشان او را یاری می کرد. برای همین است که در دست نوشته هایش دیدید که می گوید باید طوری عمل کرد که فقط خدا ببیند، آن وقت تو موفقی.
من اگر باشم، می گویم اینها به حاجی الهام می شد ولی اگر بخواهم به زبان دنیایی بگویم تا متهم نشوم به اینکه می خواهد قدیس سازی کند، می گویم اینها ثمره تجربه و شناخت بالای حاجی از میدان بود.

ماجرای دو عکس معروف حاج قاسم در سوریه

منبع:جهان نیوز

پایان خبر تفریحبار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ماجرای دو عکس معروف حاج قاسم در سوریه" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ماجرای دو عکس معروف حاج قاسم در سوریه"، کلیک کنید.