مبارزه با اسراییل برآمده از اندیشه های امام خمینی(ره) است – خبرگزاری تفریحبار | اخبار ایران و جهان

مبارزه با اسراییل برآمده از اندیشه های امام خمینی(ره) است - خبرگزاری تفریحبار | اخبار ایران و جهان

حجت الاسلام سید مرتضی حسینی در گفت وگو با خبرنگار تفریحبار، با اشاره به دیدگاه امام خمینی (ره) در خصوص مسیله فلسطین اظهار کرد: امام خمینی در شرایطی مسیله فلسطین را مسیله اول جهان اسلام نامیدند که تمام هم و غم اسراییل و غرب این بود که این مسیله به یک مسیله اسلامی تبدیل نشود.

نماینده سابق مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اسراییل و حامیانش می دانستند جهان عرب در اختیار آنها است و هر خطی که به آنها بدهند عمل می شود و این در حالی است که جهان اسلام و امت اسلامی پای کار اسلام هستند.

وی اضافه کرد: جهان غرب در خصوص مسیله فلسطین این راهکار را داشت که با کشورهای جهان عرب نظیر مصر، اردن، عربستان سعودی، امارات متحده عربی و… توافق ایجاد کند و تا حد زیادی هم در این زمینه موفق بودند چرا که حتی مردم در این کشور ها گمان میکردند موضوع فلسطین یک مسیله حل شده و به اتمام رسیده است.

این کارشناس مسایل سیاسی بیان کرد: امام (ره) در بیانات خود اظهار می کنند که شاه به ایشان پیغام داده بوده که اگر می خواهد می توند شاه را مورد انتقاد قرار دهد اما در مورد اسراییل کلام تند و منتقدانه به زبان نیاورد، ایشان حساسیت موضوع را درک کردند و خط لازم در خصوص این مسیله را مشخص نمودند.

وی گفت: مسیله فلسطین مسیله عربیت و یا قومیت نبوده است و این موضوع به دین و اسلام مربوط می شود لذا در شرایطی که شاید خیلی ها در همین جهان اسلام اهمیت دادن به موضوع فلسطین را تمسخر میکردند ایشان بر اهمیت موضوع تاکید کرد و امروز با گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی می بینیم که نه تنها جهان اسلام که ملت آزاده جهان بر این امر واقف شده اند و هرگز تصور نمیشد تظاهرات اینچنینی در غرب برپا شود.

حسینی با اشاره به دیدگاه امام در خصوص حمایت از مستضعفان در سراسر جهان مطرح کرد: یکی از زمینه های اختلاف اهل سنت و شیعه این است که در نگاه اهل سنت حاکم اگر ظالم و یا متجاوز و ستمکار باشد باید با او همکاری کرد که اجر الهی در این کار است.

وی ادامه داد: در دیدگاه شیعه باید در مقابل ظالم ایستاد و از مظلوم دفاع کرد ولو مظلوم یهودی یا نصرانی باشد، باید در مقابل کسی که حق را ناحق میکند ایستاد در هر جایگاهی که باشد و امام خمینی این دیدگاه را در نظریات خود تصریح داد.

این کارشناس مسایل سیاسی در خاتمه گفت: امروز جوان عرب که عموماً اهل سنت است بین این دو دیدگاه ایستاده و مخیر است و بسیاری از کنش ها نشان می دهد که ظلم ستیزی که در دیدگاه تشیع وجود دارد مورد توجه همگان قرار گرفته است، بدیهی است که جهانگیر شدن این نگاه دستاورد دیدگاه های معمار کبیر انقلاب بوده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مبارزه با اسراییل برآمده از اندیشه های امام خمینی(ره) است – خبرگزاری تفریحبار | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مبارزه با اسراییل برآمده از اندیشه های امام خمینی(ره) است – خبرگزاری تفریحبار | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.