مهترین نکات در نگهداری پرده برقی

نکات نگهداری پارچه و موتور پرده برقی

نگهداری و شستشوی به اندازه انتخاب مدل مناسب آن اهمیت دارد و عدم توجه به آن می تواند ظاهری بسیار نامناسب را در پنجره ها ایجاد کند. به دلیل تفاوت هایی که در نوع پارچه و طرح و مدل این پرده ها وجود دارد، لازم است نکات متعددی را در حین تمیز کردن پرده های شید مد نظر قرار دهید. گروه خانه هوشمند آکو در ادامه ترفندهای کاربردی برای شستشوی هر یک از انواع پرده برقی شید و نکات مهم برای نگهداری از آنها را ارائه خواهد داد.

نکات مهم در نگهداری از پرده شید

در بسیاری از مواقع عدم توجه به استفاده صحیح از هر یک از انواع پرده برقی و موتور پرده برقی هوشمند باعث میشود در مدت زمان کوتاه پرده های هوشمند کارایی خود را از دست بدهند.
برای نگهداری از پرده برقی و دستی شید مانند سایر انواع پرده کرکره ای لازم است به موارد زیر توجه شود:
1- در نصب پرده ها دقت کنید و متناسب با شرایط محیط پرده را رو یا خارج از قاب قرار دهید. در بسیاری از مواقع عدم توجه به این مساله می تواند منجر به خرابی و ایجاد لک و کثیفی روی پرده ها شود.
به عنوان مثال، پرده شید که در حمام و سرویس بهداشتی نصب میشود، اگر روی قاب قرار گیرند، خیلی زود نم شیشه ها را جذب و لک میشوند. به همین دلیل اولین گام در نگهداری از پرده شید، نصب صحیح و مناسب می باشد.
2- حذف چین های نامرتب را جدی بگیرید. روی سطح دوخت های افقی ایجاد شده و به همین دلیل در حالت جمع بخش های مختلف آن به صورت پله ای روی هم قرار میگیرند.
نصب اشتباه یا باز شدن دوخت روی پارچه و سایر فاکتورها ممکن است باعث شود روی پرده چین ایجاد شود. نادیده گرفتن این چین و چروک ها باعث میشود به مرور روی همان قسمت ها گرد و غبار زیادی انباشته و جلوه پرده زشت شود.
بعد از نصب تمام سطح پرده را دست بکشید تا صاف شود و هر زمان که این چین خوردگی ها را مشاهده کردید به دنبال دلیل اصلی آن باشید تا رفع شود.

موتور پرده برقی
مطالب پیشنهادی نگهداری پرده برقی:

شستشوی پرده برقی شید

علاوه بر نگهداری صحیح پرده شید، باید به نظافت و تمیزی سطح آن نیز توجه داشته باشید. برای تمیز کردن و شستشوی صحیح پرده شید می توانید به صورت زیر عمل کنید:
1- تمیز کردن هفتگی پرده شید
مانند و رومن و غیره، بهتر است به صورت مرتب و هفتگی سطح پرده کاملا گردگیری شود.
• برای تمیز کردن پرده شید کافیست از جاروبرقی و وکیوم با قدرت مکش پایین استفاده کنید. قدرت مکش دستگاه با توجه به جنس پرده و میزان ضخامت آن تعیین می گردد.
• علاوه بر جاروبرقی، با دستمال نیز می توانید روی پرده را کاملا تمیز کنید و از لبه ها و گوشه ها و بخش های دوخته شده غافل نشوید.

خرید موتور پرده برقی
2- شستشوی فصلی پرده شید
علیرغم تمیز شدن هفتگی و غیره، به مرور لک هایی ممکن است روی سطح آنها ایجاد شود. یکی از بهترین راه ها در این شرایط شستشوی پرده می باشد.
با توجه به پارچه ای بودن پرده برقی شید، شستشو در بازه های زمانی کوتاه می تواند منجر به پوسیدگی پارچه و تغییر شکل آنها شود.
به همین دلیل شسشتوی سه ماهه و فصلی بهترین گزینه در این شرایط خواهد بود. برای شستشوی پرده شید لازم است موارد زیر را مد نظر قرار دهید:
• در انتخاب مواد شوینده و نحوه شستشو و فاصله بین آنها به جنس پارچه پرده باید توجه کنید. در پرده های شید از انواع پارچه های نازک و حریر، ضخیم و چرم و غیره استفاده میشود و مواد شوینده روی برخی از آنها تاثیر نامطلوب می گذارد.
• برای نگهداری درست از پرده شید، به هیچ عنوان نباید آنها را با آب داغ بشویید.
• استفاده از مواد سفیدکننده به مرور پارچه پرده را دچار پوسیدگی خواهد کرد و رنگ پرده های رنگی را نیز تغییر می دهد. بهتر است از مواد شوینده بدون آنزیم برای شستشو استفاده کنید.
• مانند پرده های زبرا، پرده شید را نباید در ماشین لباسشویی قرار دهید.

انواع پرده برقی
مراحل شستشوی پرده برقی شید

• مانند سایر انواع و کرکره فلزی و غیره، برای شستشو ابتدا باید پرده را از روی دیوار یا سقف جدا کنید.
• سپس در تشت حاوی آب و مواد شوینده برای چند دقیقه پرده را قرار دهید. سپس به آرامی تمام سطح پرده را دست بکشید تا لک و کثیفی ها تمیز شوند.
• چند مرتبه آب تشت را تعویض کنید تا تمام آلودگی های روی سطح پرده از بین بروند.
• سپس پرده را آبکشی کنید تا تمام مواد شوینده از بافت های پرده خارج شوند.
• پرده را به صورت صاف و بدون چین و چروک آویز کنید تا خشک شود.
• در نهایت پرده را به صورت صحیح نصب کنید.
برای آشنایی بیشتر با پرده شید و روش های نگهداری از آن می توانید مطلب را مطالعه نمایید.

خرید پرده شید با کیفیت

یکی از مهم ترین مواردی که در شستشو و نگهداری پرده شید جلب توجه می کند، کیفیت پارچه های استفاده شده در آنها می باشد.
پارچه های بی کیفیت در مدت زمان کوتاه جلوه خود را از دست داده و با شستشو به مرور دچار پوسیدگی و پارگی میشوند.
به همین دلیل، گروه پرده برقی خانه هوشمند آکو پرده های با کیفیت را در طرح و رنگ های مختلف با قیمت مناسب فراهم نموده است. این پرده ها به صورت آنلاین و جزئی و عمده به فروش رسیده و به سراسر ایران نیز قابل ارسال می باشند.
همچنین شما می توانید انواع ، پرده زبرا و … را از ما دریافت کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان فروش پرده برقی آکو با شماره 09124837740 تماس بگیرید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مهترین نکات در نگهداری پرده برقی" هستید؟ با کلیک بر روی تکنولوژی, کسب و کار ایرانی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مهترین نکات در نگهداری پرده برقی"، کلیک کنید.