موسسه اعتباری نور منحل شد/ آغاز فرآیند تصفیه

موسسه اعتباری نور منحل شد/ آغاز فرآیند تصفیه

در راستای برنامه اصلاح نظام بانکی کشور 11 آذر ماه 1402 نسبت به انتقال سپرده ها، داراییها، تسهیلات، کارکنان و شعب موسسه اعتباری نور به بانک ملی ایران اقدام کرد و در کمترین زمان؛ این فرآیند با موفقیت به اتمام رسید. 

به گزارش تفریحبار، پس از انتقال موفق و کامل سپرده ها، داراییها، تسهیلات، کارکنان و شعب موسسه اعتباری نور به بانک ملی ایران در کمتر از 2 ماه ، مجمع عمومی فوق العاده موسسه اعتباری غیربانکی نور توسط کمیته عالی ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی در بانک مرکزی برگزار و بر اساس تصمیم اعضاء مجمع عمومی یاد شده، این موسسه منحل گردید و هیات تصفیه موسسه یاد شده نیز توسط بانک مرکزی ایران منصوب و فرآیند تصفیه موسسه آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در راستای برنامه اصلاح نظام بانکی کشور 11 آذر ماه 1402 نسبت به انتقال سپرده ها، داراییها، تسهیلات، کارکنان و شعب موسسه اعتباری نور به بانک ملی ایران اقدام کرد و در کمترین زمان؛ این فرآیند با موفقیت به اتمام رسید. 

بر اساس این گزارش، در راستای انجام اصلاحات لازم در نظام بانکی کشور و به منظور صیانت از حقوق سپرده گذاران و حفظ ثبات و سلامت نظام بانکی ایران، بر اساس مصوبات شورای عالی هماهنگی اقتصادی(سران سه قوه)، شورای پول و اعتبار و کمیته تخصصی اصلاح نظام بانکی، وضعیت موسسه اعتباری غیربانکی نور تعیین تکلیف گردید و در همین راستا شعب و سپرده ها و بخشی از دارایی های موسسه اعتباری غیربانکی نور (متناظر با سپرده های انتقالی) به بانک ملی ایران منتقل شده است. 

شایان ذکر است هدف بانک مرکزی در تدوین برنامه ساماندهی موسسه مذکور این بود که این فرآیند در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین مسایل مربوطه به سرانجام مطلوب برسد.

در این راستا و به منظور اطلاع رسانی شفاف به آحاد جامعه، به ویژه ذینفعان اصلی موسسه اعتباری مزبور (سپرده گذاران، سهامداران و کارکنان)، موارد زیر را به استحضار می رساند؛ 
در چارچوب مصوبات یاد شده و اختیارات بالادستی اعطایی به بانک مرکزی، مجمع عمومی فوق العاده موسسه اعتباری غیربانکی نور در روز چهارشنبه مورخ 11/11/1402 توسط کمیته عالی ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی برگزار و بر اساس تصمیم اعضاء محترم مجمع عمومی یاد شده موسسه مزبور منحل گردیده و هیات تصفیه موسسه یاد شده توسط بانک مرکزی ایران منصوب و فرایند تصفیه موسسه آغاز شده است.

در پایان، خاطر نشان می سازد، این فرآیند به عنوان گامی مهم در راستای حفظ ثبات و سلامت نظام بانکی محسوب گردیده و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از هموطنان گرامی تقاضا دارد اخبار و اطلاعات مربوط به این طرح ملی را صرفاً از طریق اطلاعیه های رسمی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران پیگیری نمایند.

پایان خبر تفریحبار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "موسسه اعتباری نور منحل شد/ آغاز فرآیند تصفیه" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "موسسه اعتباری نور منحل شد/ آغاز فرآیند تصفیه"، کلیک کنید.