نتایج نظرسنجی ها نشان می دهد اقبال عمومی در انتخابات فراتر از دوره قبل است

نتایج نظرسنجی ها نشان می دهد اقبال عمومی در انتخابات فراتر از دوره قبل است

مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفت: نتایج نظرسنجی ها نشان از آن دارد که اقبال عمومی در انتخابات ریاست جمهوری فراتر از دوره قبل خواهد بود و مسایل معیشتی و اقتصاد، اولویت مردم است.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری تفریحبار، عبدالله مرادی مدیرکل سیاسی وزارت کشور در نشست سراسری معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها اظهار داشت: در فضای انتخابات تمرکز اصلی و راهگشا بایستی بر رای دادن آگاهانه و مسیولانه باشد و رقابت بر روی برنامه ها و راهکار های حل مساله باشد.

وی تاکید کرد: وظیفه اصلی دانشگاهیان، تبیین انتخابات برای مشارکت آگاهانه است. تشکل های دانشجویی و تشکل های اساتید، نقش جدی به ویژه حول محور نظام مسایل دارند.

دبیر کمیسیون ماده ده احزاب، اضافه کرد؛ آسیب تخریب ها و بداخلاقی های سیاسی از جمله دغدغه های مردم است. در اینجا نیز دانشگاه ها و نخبگان نقش مهمی دارند تا فضای انتخاباتی را معقول و معطوف به برنامه کنند و این مهمترین مطالبه دانشگاه از نامزد های انتخابات است.

وی افزود: امیدواریم هر 6 نامزد تایید شده بتوانند برنامه های خود را در یک فضای معقول و متین ارایه کنند تا همه با کمک یکدیگر استاندارد های نظام مردم سالاری را ارتقا دهیم.
: در انتخابات پیش رو نکته اولی که باید روی آن صحبت کرد این است که وقتی کشور با حادثه تلخ شهادت رییس جمهور محترم اتفاق شد، ساختار های قانونی حسب قانون اساسی، ستاد انتخابات وزارت کشور را آغاز کرد و بسرعت در خصوص فرایند انتخابات با شورای نگهبان جمع بندی اولیه صورت گرفت و 8 تیرماه به عنوان روز برگزاری انتخابات مقرر شد.

وی افزود: این حرکت در گام اول نشان می دهد که واقعاً ساختار ها در کشور ما نهادینه است و اگر بزرگان انقلابی و جهادی مانند شهیدجمهور عزیز از میان ما برود، ولی آنچه که ماناست، ساختار ها و قوانین نهادینه شده است و دیدیم که در امور کشور اختلالی پیش نیامد.

مرادی گفت: گام مهم ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری این بود که شاخص ها و شرایط رجل سیاسی حسب سیاست های کلی انتخابات و طبق ابلاغ شورای نگهبان، اعمال شد و لذا ثبت نام نامزد ها شکل منظم و درخور شان نظام مردم سالاری دینی یافت که طی آن 80 نفر دارای شرایط شکلی اولیه نظیر سن و سابقه، ثبت نام و جهت احراز صلاحیت به شورای نگهبان معرفی شدند.

وی افزود: ما شاهد هستیم ثبت نام حداکثری از همه طیف بندی ها و سلایق سیاسی کشور اتفاق افتاد و در نهایت احراز صلاحیت 6 نفر نیز فضای رقابتی باز که پوشش دهنده طیف های مختلف سیاسی است، به وجود آمد. نتایج نظرسنجی ها در مشارکت نیز نشان از آن دارد اقبال عمومی فراتر از دوره قبل خواهد بود. در نظرسنجی ها عمدتا مسایل معیشتی و اقتصاد دغدغه در اولویت مردم است.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفت: در انتخابات مجلس شورای اسلامی، با تلاش های وزارت علوم و مجموعه علمی کشور، کار های بزرگی انجام گرفت؛ تا پویایی سیاسی و فرهنگی در ایام مختلف انتخابات، روز دانشجو 16 آذر و … نمایان شود؛ لذا باید از مجموعه دانشگاه ها تقدیر کرد.

وی افزود: در انتخابات مجلس دوازدهم اتفاقات مهمی در عرصه اجرای انتخابات در راستای مطالبات مردم و نخبگان اجرا شد که برای مردم سالاری دینی و ارتقای استاندارد های انتخاباتی گام های بزرگی به شمار می رود. در موضوع سلامت انتخابات، شفافیت مالی هزینه های انتخاباتی برای اولین بار محقق شد.

مرادی گفت: در فرآیند های انتخابات که 25 مرحله است، 24 مرحله آن به صورت الکترونیک صورت گرفته و در دوره نخست در 4 حوزه انتخابیه و در دوره بعدی در 8 حوزه انتخابیه، همه فرایند انتخابات از جمله اخذ رای و شمارش نیز کاملا به صورت الکترونیکی انجام شد که تحول بسیار مهمی به شمار می رود.

وی گفت: بی تردید مشارکت سیاسی در امنیت ملی اثرگذار و زمینه ساز پیشرفت اقتصادی است و هر چقدر پشتیبانی کشور از حیث آرای مردمی و حضور آنان در صحنه آنچنان که در وداع باشکوه شهیدجمهور نمایان شد، ارتقا پیدا کند یک رابطه معکوس با اقدامات ضد امنیتی دشمن ایجاد خواهد کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نتایج نظرسنجی ها نشان می دهد اقبال عمومی در انتخابات فراتر از دوره قبل است" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نتایج نظرسنجی ها نشان می دهد اقبال عمومی در انتخابات فراتر از دوره قبل است"، کلیک کنید.