نخستین گروه از زایران عمره راهی عربستان شدند

نخستین گروه از زایران عمره راهی عربستان شدند

آفتاب نیوز :

 آیین بدرقه رسمی نخستین کاروان زایران عمره از تهران با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی، سیدعباس حسینی رییس سازمان حج و زیارت و عبدالله بن سعود العنزی سفیر عربستان سعودی در ایران امروز دوشنبه (3 اردیبهشت) در فرودگاه امام خمینی (ره) برگزار شد.

پس از 9 سال توقف، با برگزاری مراسم بدرقه رسمی اعزام زایران عمره در قالب 2 کاروان 85 نفره از استان های کردستان و کرمانشاه از طریق فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) انجام و عاشقان چشم انتظار زیارت خانه خدا با پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران راهی مدینه منوره شدند.

بر اساس برنامه ریزی های به انجام رسیده توسط سازمان حج و زیارت و سازمان هواپیمایی، زایران عمره گذار کشورمان تا 13 اردیبهشت ماه جاری از طریق 11 فرودگاه کشور راهی سرزمین وحی خواهند شد.

قرار است زایران خانه خدا در قالب 11 پرواز به ترتیب از فرودگاه های مشهد (3 اردیبهشت)، زاهدان (4 اردیبهشت)، اهواز (5 اردیبهشت)، تبریز (6 اردیبهشت)، یزد (7 اردیبهشت)، کرمان (8 اردیبهشت)، بندرعباس (9 اردیبهشت)، ساری (10 اردیبهشت)، اصفهان (11 اردیبهشت)، شیراز (12 اردیبهشت) و مشهد (13 اردیبهشت) و فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) عازم عربستان سعودی شوند.

در عملیات عمره امسال پنج هزار و 720 زایر خانه خدا عازم سرزمین وحی می شوند که 2 هزار و 860 زایر از فرودگاه های تحت مالکیت شرکت فرودگاه ها و 2 هزار و 860 زایر از طریق فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) برای انجام مناسک عمره مفرده عازم خانه خدا می شوند.

تمامی پرواز ها توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام می شود و آخرین پرواز برگشت زایران نیز در تاریخ 23 اردیبهشت به انجام خواهد خواهد بود.

الزام حضور زوار 4 ساعت پیش از پرواز در فرودگاه

به منظور میزبانی مناسب فرودگاه از زایران عمره خانه خدا توصیه می شود با توجه به اینکه فرآیند تحویل بار همچون عملیات حج تمتع نیست، زایران چهار ساعت قبل از پرواز برای انجام این فرآیند در فرودگاه حضور داشته باشند.

همچمنین از زایران درخواست می شود با حداقل نفرات مشایعین به فرودگاه مراجعه و تا حد امکان برای جلوگیری از ازدحام، مراسم خداحافظی را در منزل یا مساجد به جا بیاورند و از آوردن دارو های ممنوعه و … که پیش از این در قالب دستورالعمل به کاروان ها ابلاغ شده است، پرهیز کنند.

 مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) نیز پیش تر گفت که در عملیات انتقال زایران عمره، روزانه اعزام حدود 500 زایر به سرزمین وحی انجام خواهد شد.

«شمس الدین فرزادی پور» افزود: عملیات اعزام زایران عمره مفرده با انجام روزانه 2 پرواز به مقصد فرودگاه مدینه از امروز دوشنبه آغاز می شود.

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: عملیات اعزام زایران با انجام 44 پرواز رفت وبرگشت از 11 فرودگاه کشور انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: در عملیات عمره با انجام 44 پرواز رفت وبرگشت، بیش از پنج هزار زایر به سرزمین وحی اعزام می شوند و عملیات عمره در 23 اردیبهشت ماه جاری پایان خواهد یافت.

مدیر عامل هما، گفت: عملیات حج تمتع نیز از 24 اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد و هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران همچون سال های گذشته با همه توان در خدمت زایران سرزمین وحی خواهد بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نخستین گروه از زایران عمره راهی عربستان شدند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نخستین گروه از زایران عمره راهی عربستان شدند"، کلیک کنید.