نماینده آمریکایی: نتانیاهو به عنوان جنایتکار جنگی نباید در کنگره سخنرانی کند

نماینده آمریکایی: نتانیاهو به عنوان جنایتکار جنگی نباید در کنگره سخنرانی کند

به گزارش تفریحبار، در حالی که قرار است «بنیامین نتانیاهو» هفته آینده برای قانونگذاران آمریکایی صحبت کند، الکساندریا اوکازیو کورتز نماینده دموکرات آمریکا در حساب ایکس خود نوشت: این مرد نباید در کنگره سخنرانی کند. او یک جنایتکار جنگی است.

کورتز افزود: نتانیاهو اصلا به قانون آمریکا که برای جلوگیری از تسهیل نقض حقوق بشر توسط سلاح‌های ایالات متحده طراحی شده، توجهی ندارد.

وی در راستای انتقاد دیگر سیاستمداران برجسته آمریکایی مانند نانسی پلوسی و برنی سندرز از برنامه سخنرانی نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کنگره، تاکید کرد: دعوت از او باید لغو شود. این دعوت از همان اول نباید صورت می‌گرفت.

به گزارش ایرنا، اظهار نظر نماینده دموکرات آمریکا در حالی است که وی به همراه هم حزبی‌های خود به دنبال ابتکاری برای بایکوت سخنرانی نتانیاهو در کنگره است. شخصیت‌های برجسته از این حزب پیشتر به شدت از دعوت نخست وزیر رژیم صهیونیستی انتقاد کرده بودند.

پلوسی رئیس سابق مجلس نمایندگان ایالات متحده اعلام کرد: به نظر من این اشتباه است. صادقانه بگویم، آخرین بار هم موافق دعوت از او نبودم، اما رئیس مجلس نمایندگان به تنهایی و بدون مشورت او را دعوت کرد.

الیزابت وارن سناتور دموکرات آمریکا هم بیان کرد که نتانیاهو به وضوح گفته از سیاست ایالات متحده برای راه حل دو دولتی حمایت نمی‌کند.

وی افزود که به دلیل فاجعه انسانی که نتانیاهو به وجود آورده است، در مراسم کنگره شرکت نخواهد کرد.

بر اساس گزارش‌ها، روز ۲۴ ژوئیه (۳ مرداد) برای سخنرانی نتانیاهو در جلسه مشترک کنگره آمریکا تعیین شده است.

رهبران دموکرات و جمهوری‌خواه در کنگره آمریکا پیشتر به طور رسمی از نتانیاهو دعوت کردند تا برای قانونگذاران در این کنگره سخنرانی کند.

به گزارش نشریه «هیل»، مایک جانسون رئیس‌جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان، چاک شومر رهبر اکثریت دموکرات سنا، میچ مک کانل رهبر جمهوری‌خواهان سنا و حکیم جفریس رهبر دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان، نامه دعوت از نتانیاهو را امضا کرده‌اند.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نماینده آمریکایی: نتانیاهو به عنوان جنایتکار جنگی نباید در کنگره سخنرانی کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نماینده آمریکایی: نتانیاهو به عنوان جنایتکار جنگی نباید در کنگره سخنرانی کند"، کلیک کنید.