نور آفتاب و انجماد، بطری های یکبار مصرف را تخریب نمی کند

نور آفتاب و انجماد، بطری های یکبار مصرف را تخریب نمی کند

کارشناس اداره کل غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو تاکید کرد: نور آفتاب و انجماد، بطری های یکبار مصرف را تخریب نمی کند.

به گزارش تفریحبار، مهندس معصومه تکلو ضمن تاکید بر سلامت آب های آشامیدنی و معدنی بسته بندی شده گفت: امکان ندارد ارگان نظارتی مهمی مثل سازمان غذا و دارو بدون مطالعه و لحاظ مسایل فنی و بهداشتی برای فرآورده ای مجوز مصرف و پروانه بهداشتی صادر کند، کما اینکه عدول از تعهدات توسط شرکت هم می تواند موجب ابطال موقت یا دایم مجوز شود.

وی با اشاره به اینکه طرح مباحث فنی و علمی اصولا در رسانه های عمومی نیست، تصریح کرد: گاهی ناچار هستیم برای اطمینان بیشتر مردم نکاتی را گوشزد کنیم مثل اینکه گرانول پلیمر مورد مصرف جهت بسته بندی آب های بسته بندی شده، پلیمر پلی اتیلن ترفنالات می باشد که از دو منومر اتیلن گلایکون و اسید ترفتالیک تحت خلا دما و زمان معین و با ایجاد پیوند کوالانسی بین دو منومر مذکور در راکتور پتروشیمی تولید می شود.

کارشناس اداره کل غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو ادامه داد: قرار گرفتن بطری آب در معرض نور آفتاب و یا انجماد آن در فریز، قادر به تخریب بطری های یکبار مصرف آب و خروج ترکیبات فتالات از پلیمر نمی شود.

بنابر اعلام سازمان غذا و دارو، مهندس تکلو در پایان به مردم این اطمینان را داد که با توجه به کنترل سه سطحی سلامت آب های معدنی و آشامیدنی بسته بندی در سازمان غذا و دارو با خیال راحت از آنها استفاده کنند و بدانند کوچک ترین تهدید سلامتی در فرآورده های غذای و آشامیدنی در اولین زمان ممکن به اطلاع آنها خواهد رسید.

پایان خبر تفریحبار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نور آفتاب و انجماد، بطری های یکبار مصرف را تخریب نمی کند" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نور آفتاب و انجماد، بطری های یکبار مصرف را تخریب نمی کند"، کلیک کنید.